Mākslas tirgus vēl aizvien pieticīgs
Klasiskās mākslas galerijas „Antonija” rīkotajā izsolē sestdien pārdotas gleznas, zīmējumi, litogrāfijas kopumā par nepilniem 30 000 latu un vēl kauss „Manam mīļajam draugam” par 25 latiem.
Izmēram mākslā nav nozīme. Vairāk nekā trīs reizes lielākais Maijas Tabakas darbs „Peldēšanās Daugavā” nopirkts par 1300 latu, arī sākumcenu. Cieņā joprojām ir Džemma Skulme — par viņas gleznu „Spāniete” izvērtās sacensība, un cena no 450 latu uzleca līdz 1200 latu. Par apmēram 400 latu nosolītas arī gandrīz visas piedāvātās mākslas grāmatas un katalogi.
Izsolē ar četrām gleznām piedalījās arī „Vītolu fonds”, un izdevās pārdot divus Astrīdas Jansones ziedotus darbus. Iegūtie 390 latu noderēs stipendijām, palīdzot trūcīgiem, bet centīgiem jauniešiem, studējot Latvijas augstskolās.
Pagaidām gan mākslas tirgus atpaliek no agrāko gadu rosības. Pērn „Antonijas” pavasara izsolē miljonārs un kolekcionārs Guntis Belēvičs par 15 000 latu iegādājās Jāņa Pauļuka pašportretu. Kopš tā laika viņš nav pārspēts. Toreiz izdevās pārdot visus traukus un vairāk nekā 140 gleznu, ieņēmumi bija ap 155 000 latu.
Latvijas mākslas izsoļu rekords — 85 000 latu — nekrīt kopš 2007. gada marta. Par šādu summu „Ivonnas Veihertes galerijas” un „Antonijas” rīkotajā izsolē pārdeva Jāņa Valtera gleznu „Opera / Meitene”. Neoficāli mākslas tirgotāju aprindās runā, ka lielākais pirkums pārsniedz 100 000 latu — par Vilhelma Purvīša gleznu. Tas gan nav bijis izsolē.