Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pret "Parex bankas" bijušajiem darbiniekiem Vācijā ierosināts kriminālprocess par krāpšanu

Sabiedrība
2009. gada 22. novembrī 22:56 2009. gada 22. novembrī 22:56
 
Pret bijušo "Parex bankas" pārvaldnieci Vācijā Signi Kalniņu un viņas vietnieci Gunitu Šķēli ir sākts kriminālprocess par krāpšanu, svētdien vēstī Latvijas Televīzijas raidījums "De facto".

Raidījumam informāciju par minēto kriminālprocesu apstriprinājusi arī Berlīnes prokuratūra.

Raidījums vēsta, ka krāpšana, visticamāk, saistīta ar maldinošu ziņu iesniegšanu tiesai, lai varētu panākt trīs darbinieku atlaišanu no "Parex bankas" Minhenes filiāles. Lai pamatotu darbinieku atlaišanu, kas Vācijas likumdošanas dēļ ir darba devējam sarežģīts process, "Parex banka" rakstiskā izziņā tiesai norādījusi, ka Minhenes filiāle klientiem ir slēgta, lai gan tā esot bijusi atvērta un tajā pieņemti darbā jauni darbinieki atlaisto vietā, raidījumam sacījis bijušais "Prarex bankas" Minhenes filiāles vadītājs Roberts Putnis.

"Parex bankas" valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis raidījumam noliedza, ka būtu notikusi kāda krāpšana vai dokumentu viltošana. "Nav pamats tā uzskatīt. Ja jebkurš no mūsu darbiniekiem ar tādu darbību nodarbotos, tad protams pati banka vērstos pret viņiem," raidījumam sacīja Melngailis.

Raidījums vēstī, ka trīs Minhenes filiāles darbinieki, tostarp Putnis, uzsākuši tiesvedību pret banku - kopumā deviņas lietas - gan par atjaunošanu darbā, par terminēto darba līgumu terminētības atcelšanu, gan par iekavētās algas izmaksu. Darba uzteikumu minētie bankas darbinieki saņēmuši pagājušā gada decembrī. "Parex banka" atzīst, ka tiesvedība ar trijiem darbiniekiem Vācijā notiek un kopējā prasījumu summa šobrīd veido vairāk nekā 196 tūkstošus eiro (137,7 tūkstošus latu).

Putnis, kurš ar Vācija tiesas lēmumu oktobrī esot atjaunots darbā, uzskata - ja viņa un pārējo divu Minhenes filiāles darbinieku atlaišana būtu notikusi juridiski korekti, tad viņš no bankas saņemtu vien viena mēneša darba algu - apmēram 4000 eiro pirms nodokļu nomaksas, bet šobrīd pēc Putņa aprēķiniem, tiesāšanās ar trīs darbiniekiem "Parex bankai" var izmaksāt 230 tūkstošus eiro (161,6 tūkstošus latu), informē raidījums.

"Parex bankai" Vācijā ir trīs filiāles - Berlīnē, Hamburgā un Minhenē.

"Parex banka", kas tobrīd bija otrā lielākā Latvijas banka, 2008.gada rudenī vērsās pēc valdības palīdzības, lai izvairītos no finanšu problēmām, kuras bankai draudēja rasties pasaules finanšu krīzes dēļ. Lai atbalstītu banku, valdība pērn 8.novembrī pieņēma lēmumu kļūt par "Parex bankas" kontrolpaketes īpašnieci, iegūstot 51% bankas akciju. Savukārt 3.decembrī valdība ārkārtas sēdē jau nolēma pārņemt 84,83% "Parex bankas" akciju, papildus jau iepriekš pārņemtajam 51% bankas akciju iegūstot arī bankas līdzšinējiem lielākajiem akcionāriem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim atlikušos 34% akciju.

Patlaban bankas 73,4% akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 22,4% - Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka.

BNS

Citi šobrīd lasa

Ventspils pusē apēd suni, Ošupē noplosa teļu. Vai jāsāk baidīties no agresīviem vilkiem? 3
"Ja krist, tad no balta zirga!" Seksologs Šulcs par papardes zieda meklēšanas tradīciju
Pasaulē populāri sportisti, kas "iznākuši no skapja" 5
Pievienot komentāru

"За что ее жалеть? Борзая баба": зрители не прониклись откровениями экс-жены Аршавина 2

Агата Муцениеце в мини-шортах и тонкой майке подразнила округлым бюстом