TV balsojumu patiesās aizkulises
220 929 balsis par abām dziedošajām ģimenēm kopā, turklāt brīžiem Ričus no Vītoliem šķīra tikai ap simts balsu. Tāda zvanu dinamika lika adrenalīna pārņemtajai publikai ķerties pie telefona vēl un vēl, bet vai šī intriga dzimusi pilnīgi dabiski? Vai balsošanas azartu nevar radīt, manipulējot ar skaitļiem?
Televīzijas laimes spēles, piemēram, „Zelta drudzi”, kontrolē Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija, bet šādi šovu balsojumi uz to neattiecas. Valsts iekasē nodokļus, bet balsojumu norisi neuzrauga, kamēr pat, izlozējot žurnāla abonentiem televizoru vai ceļojumu, laimīgās aploksnes izvilkšanu vēro minētās inspekcijas pārstāvis.
„Mums nav nekādu iespēju rīkoties negodīgi,” kasjauns.lv apgalvo LNT galvenais producents Niks Volmārs. Televīzija saņem tiešsaiti ar „Lattelecom” datorsistēmu, kuru, kā saka Volmārs, „mēs ietekmēt nevaram”. Kā piezvana, tā „iekrīt” datorā un televizorā. „Lattelekom automātiski reģistrē visus zvanus, līdz ar to pilnīgi izslēgtas jebkādas mahinācijas. Pat ja mēs izdomātu samainīt uzvarētājus, stundas laikā noskaidrotu patiesību,” teic producents.
Pēdējās desmit minūtes balsotāju skaitļi ekrānā nebija redzami - tā darīts, lai skatītājos uzturētu intrigu. Volmārs uzsver, ka LNT ir vienīgā televīzija Latvijā, kas pēdējos gados šovu finālos rāda balsojumu, izņemot pašās beigās. Vienīgi pašām dziedošajām ģimenēm visu šova laiku aizkulisēs to redzēt bija liegts - uz televizoru ekrāniem šī daļa bija aizlīmēta. „Lai neietekmētu šova dalībniekus, citādi pirmā vieta sajūtas jau kā uzvarējusi, bet pēdējā vieta var zaudēt motivāciju,” skaidro Volmārs.
Neesot pamata arī runām, ka finālistu uzstāšanās kārtība ir speciāli izkārtota. „Nedēļu iepriekš notika divkārša izloze, kurās abas ģimenes vispirms izlozēja, kurai būs ērglis, kurai cipars, un tad meta monētu, kad kura uzstāsies,” piebilst Volmārs.