Brīvdienu ceļvedis. Septiņas lietas, kas jāpiedzīvo 20. un 21. februārī
Šajās brīvdienās Ķīpsalā ļausimies erotikas kaislīgajām nerātnībām, ar astronautiem sāksim Latvijas ģeometrijas apzināšanu, baudīsim klasiku Bauskas pilī un Valmieras baznīcā.
Kā arī botāniskajā dārzā smaržosim visromantiskāko ziemas puķi, bezprātīgi trauksimies pa Mūsas trases sniegotajiem ceļiem, kā arī svinēsim kāda „spurīga” un intelektuāla nama 65. dzimšanas dienu.
Sociālie pētnieki ir atklājuši, ka latvieši ir varen seksuāli ļaudis. Viņi gan bieži maina savus partnerus, gan ir atvērti jaunām attiecībām un ir atraktīvi seksa spēlēs. Vai tas tik tiešām tā ir, šajās brīvdienās varēsim pārliecināties Baltijā vienīgajā erotikas festivālā „Erots” Ķīpsalas hallē.
Sestdien, 20. februārī apmeklētāji Ķīpasalā mīlas dieva Erota valgos nokļūs no pulksten 17.00 līdz agram svētdienas rītam – pulksten 4.00.
Uz vairākām skatuvēm apmeklētāji varēs baudīt pārsteigumiem pilnus slavenu pornozvaigžņu priekšnesumus, latviešu un ārzemju mākslinieku šovprogrammas, sieviešu un vīriešu striptīzšovus, erotisko teātri, kā arī mazliet ekstrēmākus priekšnesumus asāku izjūtu cienītājiem, kas sagādās jaukus brīžus gan pastāvīgiem festivāla apmeklētājiem, gan tiem, kam „Erots” būs jaunatklājums. Arī paši apmeklētāji varēs „iekosties” erotikas pipariņā, piedaloties konkursos un citās aktivitātēs, kā arī ļauties sexy shopping.
Botāniskajā dārzā – ziemas puķes balle
Savukārt, ja ievērojat gavēni un miesiskas baudas gribat aizstāt ar garīgu baudījumu, tad jādodas uz Latvijas Universitātes Botānisko dārzu Pārdaugavā. Tur Viljama Šekspīra un Heinriha Heines dzejas lasījumu audioierakstiem skanot, varēsiet baudīt ziemas romantiskās puķes – acālijas burvību.
Botāniskā dārza Palmu mājā ir apskatāma lielākā acāliju kolekcija Baltijā – 124 acāliju šķirnes no Rietumeiropas, Krievijas, Ukrainas un Latvijas.
Kolekciju 1956. gadā sāka veidot selekcionārs Rihards Kondratovičs – gan vācot šķirnes, gan nodarbojoties ar selekciju. Vecāko krūmu ziedu vainaga apkārtmērs sasniedz pat divus metrus.
Pašlaik Palmu mājā var apskatīt agri un vidēji ziedošās acālijas. Pakāpeniski plaukst arvien vēlāk ziedošās šķirnes, tādēļ izstāde ik nedēļu tiks papildināta ar tikko uzziedējušiem acāliju krūmiem.
Tautas autokross Mūsas trasē
Azartiskā gaisotnē baudīt sniegoto ziemu sestdien, 20. februārī varēsiet Bauskas sporta kompleksā „Mūsa”, kur no pulksten 10.30 norisināsies Latvijas Automobiļu federācijas rīkotā Folkreisa Ziemas kausa izcīņa.
Šis autokross būs lieliska izrāde skatītājiem, jo cīņā paredzēti daudzi starti, katrā braucienā džokera aplis un citi sacīkstes intrigu veidojoši elementi.
Pirmo reizi Folkreisā uz starta stāsies vienlaicīgi arī divas dāmas – Kristena un Evija Vītola. Katra līdz šim aizvadījusi pa vienai sacīkstei šajā sporta veidā, taču savā starpā viņas nav tikušās.
Sīkāk par sportistiem un sacensībām varat uzzināt internetā: autocross.lv
Mākslas darbinieku namam - jubileja
Leģendārais un „spurūgais” Mākslas darbinieku nams Vecrīgā ir iesācis atzīmēt savu 65 gadu jubileju. Padomju laikā trīs burtu – MDN savirknējums nozīmēja ko īpašu un ekskluzīvu. Pašreiz MDN ir tikai viena no simtiem dažādu pasākumu norises vietām.
Tomēr par spīti visām sociālpolitiskām pārmaiņām tas joprojām tur „ savu kanti” un būtu grēks to neatzīmēt. Joprojām MDN ir vieta tiem, kas no dzīves bez prozaiskā ikdienas eksistenciālisma prasa ko vairāk. Mākslas darbinieku nams gadu desmitiem pulcē skatītājus un māksliniekus, literātus, aktierus, gleznotājus, režisorus, mūziķus, arhitektus un zinātniekus. Šeit ir laiks iepazīt vienam otru un uzzināt vairāk nekā bezpersoniskos teātra gaiteņos un izstāžu zālēs.
Jubilejas gadā Mākslas darbinieku nams Rīgas centrā atkal piedāvā savu radošo laboratoriju, lai Vaļņu ielā vērtu durvis izcilu personību tikšanās reizēm, jaunās mūzikas koncertiem, literārajiem lasījumiem, diskusijām par kino, izstādēm, sarunām par teātri, mākslu un dzīvi, semināriem, radošiem strīdiem, dejām, starptautiskiem projektiem , eksperimentiem...
Sestdien, pulksten 17.00 MDN aicina uz vienu no saviem jubilejas pasākumiem - Antas Eņģeles romanču vakaru.
Anta ir dziedātāja - dabas bērns, Māras Ķimeles aktrise. Viņa klausītāju pārsteidz ar dzidru, samtainu, īpašu balss tembru un patiesu muzikālo emocionalitāti. Eņģeles repertuārā ir pašas sacerētas melodijas, smalkās franču šansonetes, militāri melanholiskās vācu, smeldzīgās krievu un mazliet kautrīgās latviešu romances. Krievu romanču programmā, ko Mākslas darbinieku nams prezentē 20. februārī, Eņģeles partneris ir ģitārists Ivars Hermanis. Šais dzīvi apliecinošajās, vienkāršajās melodijās dziedātājas skanīgā balss uzburs romantisku un mīlestības pilnu pasauli.
Grupa „Astro’n’out” ir uzsākusi sava pēc kārtas jau trešā albuma „Ģeometrija” prezentācijas koncerttūri. Līdz šim ar to tika iepazīstināti tikai rīdzinieki, bet no sestdienas, 20. februāra „Astro’n’out” skaņas varēs baudīt arī citviet Latvijā.
20. februārī pulksten 20.00 - Olaines pagasta kultūras namā, 13. martā - Alūksnes atpūtas klubā „Ideja”, 24. martā - „Jelgavas Kreklos”, 27. martā – Cēsu „Fonoklubā”, bet aprīlī – Ventspilī, Liepājā, Preiļos.
Vairākas albumā iekļautās kompozīcijas klausītājiem būs jau atpazīstamas. „Tici sev”, „Tilts” un „Apple Green” paguvušas gūt klausītāju atzinību vēl pirms pagājušajā gadā iznākušā akustiskā albuma, savukārt pēdējais singls „Spoguļoties” nokļuvis „Radio SWH” topā.
Albumā ir 14 kompozīcijas, no kurām vairums latviešu valodā. Paši „astronauti” par albumu saka: „Tas noslēdz konkrētu posmu mūsu muzikālajā dzīvē – ir kā punkts uz „i”, apkopojot ilgi krātas sajūtas, un nostādot mazliet pat satraucošā sākumpozīcijā, kad ir skaidrs - nebūs viegli pārspēt šī albumu muzikālo un emociju dažādību, radot atkal jaunas dziesmas.”
Malaizijas ritmi Bauskas pilī
Marimba ir Eiropā pietiekami eksotisks instruments, bet jau pazīstams. Viņš izskatās kā pie rāmja piestiprinātie koka stieņi, pa kuriem sit ar speciālo klauģi. Marimbas dzimtene ir Malaizija, tā popularitāti iekarojusi arī Meksikā, Āfrikā, Amerikā. To izgatavo no retas koku sugas – rozā Hondurasas koka, kurš aug tikai dažās pasaules valstīs.
Nu jau arī Latvijā marimba ir ieguvusi popularitāti, galvenokārt pateicoties viena no Latvijas spilgtākā situminstrumentu virtuoza Rihrada Zaļupes darbībai.
Zaļupe kopā ar pianistu Raimondu Petrauski sestdien, 20. februārī pulksten 18.00 sniegs romantisku vakaru Bauskas pilī.
Īpašu noskaņu koncertam piešķirs tas, ka pirms un pēc tā visi klausītāji varēs baudīt vīnu, tiesa gan – nevis par brīvu, bet gan par atsevišķu samaksu, kas nav iekļauta biļetes cenā.
Vivaldi kantātes Valmieras luterāņu dievnamā
Toties eiropieša ausij pierastu klasisko mūziku svētdien, 21. februārī pulksten 17.00 jādodas klausīties uz Valmieru, kur Svētā Sīmaņa baznīcā notiks kontrtenora Sergeja Jēgera un kamerorķestra „Sinfonietta Rīga” koncerts diriģenta Normunda Šnē vadībā.
Koncertprogrammā skanēs Antonio Vivaldi kantātes, Arkandželo Korelli un Frančesko Džeminiāni instrumentālie koncerti.
Sergejs Jēgers par izvēlēto programmu, kuru atskaņos Valmierā saka: „Vivaldi mūzika nu jau, šķiet, likumsakarīgi veido manas radošās biogrāfijas caurviju motīvu. Kā vērotājs es par to esmu lepns, kā procesa dalībniekam man tā ir meistarības kalve un ļoti augsta latiņa, uz kuru tiekties. Brīnišķīgi mākslinieki mani allaž saved kopā ar Vivaldi – Blumberga Venēcijas grāmata, mans skolotājs un guru Andreass Šolls, Inese Galante un nu arī manis ļoti augsti vērtētie „Sinfonietta Rīga” un Normunds Šnē. Esmu patlaban grūtā, bet dziļi iedvesmojošā darba procesā!”
Elmārs Barkāns