Pieci iemesli, kāpēc angļiem jāmīl latviešu viesstrādnieki
Londonas laikraksts „Times” aicina britus ar īpašu viesmīlību izturēties pret latviešu viesstrādniekiem, jo tie nākotnē Anglijai var dot pasaules slavu, kā to savulaik darījušas citas Latvijā dzimušas slavenības.
Viens no lielākajiem Lielbritānijas laikrakstiem „Times” publicējis ievadrakstu „Tagad – Rīga”, kurā aicina britus būt īpaši viesmīlīgiem pret latviešu viesstrādniekiem.
Tagad „poļu santehniķus” Anglijā nomaina darba meklētāju armija no Latvijas.
Pērn Anglijā darbu atļaujas centās izņemt divreiz darba meklētāju no Latvijas nekā gadu iepriekš – 15 000 cilvēku.
„Pat šis ne visai lielais skaitlis liek kādam Britānijā nervozi kasīties. Bet tam nav iemeslu. Un ne tikai tāpēc, ka mūsu ūdenskrāni turpinās tecēt arī pēc tam, kad poļu santehniķi aizbrauks mājās. Mums ir viesmīlīgi jāuzņem latvieši par to, ko viņi ir paveikuši pasaules labā, jo to viņi var izdarīt arī Britānijas labā,” raksta timesonline.co.uk.
Tālāk izdevums min virkni Latvijā dzimušu slavenību, kuru dēļ angļiem jābūt sevišķi pretimnākošiem, sagaidot latviešus. Jāteic gan, ka starp viņiem nav neviena latviešu tautības pārstāvja.
Lūk, „Times” minētās Latvijā dzimušās slavenības, kuru dēļ angļiem būtu jāpateicas mūsdienu latviešiem un jāizrāda viesmīlība miglainajā Albionā:
* Jesaja Berlins (1909 – 1997), Latvijā dzimis angļu filosofs, liberālisma teorētiķis, kādreizējais Britu Akadēmijas prezidents;
* Marks Rotko (1903-1970), Daugavpilī dzimis amerikāņu gleznotājs, abstraktā ekspresionisma aizsācējs;
* Sergejs Eizenšteins (1898 – 1948), Latvijā dzimis krievu kinorežisors, kurš uzņēmis vienu no visu laiku labākajām mākslas filmām „Bruņukuģis Potjomkins”(1925);
* Nikolajs Poļakovs (1894-1974), Daugavpilī dzimis pasaulslavens angļu klauns, klauna Koko tēla radītājs;
* Mihails Barišņikovs (1948), pasaulslavens krievu un amerikāņu baletmeistars.
Elmārs Barkāns