"Vienotība" no saraksta izslēdz kristīgos demokrātus
Partiju apvienība „"Vienotība” no Saeimas vēlēšanu kandidātu saraksta izslēgusi divus Kristīgi demokrātiskās savienības (KDS) pārstāvjus.
No „"Vienotības” saraksta Vidzemes vēlēšanu apgabalā izslēgts Raimonds Pabrieža, bet no Latgales saraksta — Brigita Tamane. Abi kandidāti pārstāvēja KDS, taču pagājušajā nedēļā KDS paziņoja, ka atsauc sadarbību ar „Vienotību”.
Apvienības preses sekretāre Gunda Reire norādīja, ka šāds lēmums pieņemts, jo kandidātiem spēkā ir prasība būt kādas no „Vienotību” veidojošo partiju biedriem. KDS valdes priekšsēdētāja Māra Viktorija Zilgalve ir informējusi „Vienotības” vadību, ka sadarbība starp partijām tiek atsaukta. KDS Saeimas vēlēšanām veidos savu patstāvīgu deputātu kandidātu sarakstu.
Pērn 10. decembrī, tiekoties ar „Vienotības” līderiem Solvitu Āboltiņu, Ģirtu Valdi Kristovski un Aigaru Štokenbergu, KDS valdes priekšsēdētāja Zilgalve izteica atbalstu „Vienotības” mērķiem un idejām un pauda vēlmi līdzdarboties apvienības darbā.
Toreiz Zilgalve apgalvoja, ka KDS sadarbība ar „Vienotību” paver divas iespējas: pārstāvēt kristīgās vērtības, sastrādājoties ar perspektīvu partiju apvienību, un sadarboties ar ideoloģiski tuviem partneriem un partijām, kas jau ir pārstāvētas Eiropas Tautas partijas grupā.
Tagad Zilgalve norāda, ka „sadarbības iespējas ar „Vienotību” nav iespējamas tādēļ, ka krīzes postījumu pārvarēšanā starp partijām pastāv būtiskas praktiskas atšķirības”.
KDS politiskā nostāja ir panākt, lai Saeima un valdība Latvijā pirmajā vietā liktu rūpes par cilvēku labklājību. Smagos krīzes jautājumus nedrīkst risināt uz vājāko sabiedrības slāņu rēķina. Tā ir „sarkanā līnija”, kuru nepārkāpj neviena kristīga Rietumeiropas partija. KDS esot izstrādāta stingra pretkrīzes programma, kas paredz samazināt nodokļus privātpersonām un uzņēmumiem. Tas, pēc KDS domām, dotu labu atspērienu līdzekļu uzkrāšanai jaunām investīcijām un samazinātu nepieciešamību pēc ārvalstu kredītiem.
KDS arī uzskata, ka jāievieš progresīvais ienākuma nodoklis, jāpalielina algas neapliekamais minimums un sevišķa uzmanība jāpievērš nodokļu atvieglojumiem un pabalstiem ģimenēm ar bērniem. KDS arī uzskata, ka jāatceļ gan uzņēmuma ienākuma nodokļa, gan PVN priekšnodokļi. Lai vienkāršotu nodokļu administrēšanu un izskaustu korupciju, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem jāievieš fiksētas ikgadējas maksājumu summas.
KDS ir pārliecināta — lai atjaunotu taisnīgumu, jāpārskata valsts neatkarības gados notikušo denacionalizāciju un privatizāciju gadījumus, kuros ir pamatotas aizdomas par īpašumu iegūšanu noziedzīgā ceļā.
Šajos un citos būtiskos jautājumos, nesaskatot kopēju platformu ar „Vienotību”, KDS valdes priekšsēdētāja Zilgalve informēja „Vienotības” vadību, ka sadarbība starp partijām tiek atsaukta.