Strīķe nodarījusi kaitējumu Latvijas valstij, jo runājusi ar žurnālistiem
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Normunds Vilnītis savai vietniecei Jutai Strīķei kā disciplinārsodu piemērojis rājienu, liecina neoficiāla informācija.
Intervijā Latvijas Radio Strīķe sacīja, ka šo Vilnīša lēmumu ir nolēmusi pārsūdzēt.
Sods Strīķei esot piemērots par interviju masu medijos, turklāt izdarīts secinājums, ka ar šo interviju ir nodarīts morālais kaitējums Latvijas valstij. Tomēr KNAB priekšnieka vietniece šādus pārkāpumus savā rīcībā nesaskata.
Kā ziņots, Vilnītis Strīķei vakar nolēma piemērot disciplinārsodu, taču KNAB neatklāja, kāds sods viņai izraudzīts. Ņemot vērā, ka pati amatpersona, kurai piemērots disciplinārsods, ar lēmumu vēl nav iepazīstināta, kā arī to, ka lēmumu mēneša laikā ir iespējams pārsūdzēt tiesā, par tā saturu KNAB sīkāku informāciju nesniedz, vakar sacīja biroja preses pārstāve Ieva Karlsberga.
KNAB likuma 25.panta 2.daļā teikts, ka biroja amatpersonām un darbiniekiem par disciplinārpārkāpumu var piemērot piecu veidu disciplinārsodus - piezīmi, rājienu, mēnešalgas samazināšanu uz laiku līdz vienam gadam, ieturot līdz 20% no mēnešalgas, pazemināšanu amatā uz laiku līdz trim gadiem vai pat atbrīvošanu no amata.
Jau ziņots, ka KNAB disciplinārlietu izmeklēšanas komisija 23.martā pabeidza disciplinārlietas izmeklēšanu par Strīķes rīcības atbilstību KNAB iekšējās kārtības noteikumiem un biroja priekšnieka rīkojuma nepildīšanu.
Vilnīša izveidotā disciplinārlietas izmeklēšanas komisija izvērtēja, vai ir veikta prettiesiska rīcība, vai darbinieks ir vainīgs tās veikšanā, darbinieka vainas formu, atbildību mīkstinošus vai pastiprinošus apstākļus un citus ar lietu saistītos apstākļus.
Pēc visu disciplinārlietā esošo apstākļu noskaidrošanas komisija noformēja dienesta izmeklēšanas slēdzienu, kurā norādīja disciplinārlietā konstatētos faktus un lietas apstākļus, kā arī ierosinājumus par amatpersonas saukšanu pie disciplināratbildības vai lietas izbeigšanu.
Savu slēdzienu komisija nodeva Vilnītim, kuram, pamatojoties uz to, desmit dienu laikā bija jāpieņem lēmums par amatpersonas saukšanu pie disciplināratbildības vai par disciplinārlietas izbeigšanu.