Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Politologs: „Pujats vairs nespēj atbildēt par saviem vārdiem”

Sabiedrība
2011. gada 21. aprīlī 16:09 2011. gada 21. aprīlī 16:09
 
Komentējot kārtējos katoļu kardināla Jāņa Pujata skandalozos izteicienus, politologs Ivars Ījabs izteicies, ka nespēj tos adekvāti izvērtēt, jo neesot mediķis. Kardināla rīcību varot izskaidrot vienīgi ārstu diagnoze.

Politologs Ivars Ījabs uzskata, ka kardināls Jānis Pujats jau ir sasniedzis tādu vecumu, ka viņš vairs nespēj adekvāti atbildēt par saviem vārdiem.
Kardināls Jānis Pujats

Kardināls Pujats ar saviem izteikumiem Latvijas Televīzijā ceturtdienas, 21. aprīļa, rītā pamatīgi saniknojis Latvijas krievvalodīgos iedzīvotājus. Viņš asi nosodīja organizācijas „Dzimtā valoda” aktivitātes, kura vāc parakstus, lai krievu valodai Latvijā piešķirtu oficiālās valodas statusu.

Pujats cita starpā sacīja: „Krievvalodīgajiem ir jāsaprot, ka latviešiem ir tiesības palikt dominējošajiem valodas ziņā. Nebūs nekāda skāde krievvalodīgajiem, ja viņi labi jutīsies latviešu valodā. Savu valodu tas neapdraudēs, viņi ģimenē var mierīgi katru dienu runāt savā mātes valodā. Šajā ziņā es neredzētu problēmas.”

Savukārt politologs Ivars Ījabs radio „Baltcom” ēterā, komentējot pastāvīgos Pujata politiskos paziņojumus, teica, ka garīdzniekam nepienāktos jaukties politiskajos procesos.

Vieni katoļu garīdznieki bauda sabiedrības autoritāti, jo nejaucas politikā, bet citi – „padomju kaluma”, kā Pujats, nemaz nekautrējas iejaukties politiskajos procesos, un tas neesot pieņemami, uzsvēra Ījabs. Pujatam būtu jāatturas sniegt politiskus paziņojumus, lai katoļu baznīca nepazaudētu daļu savas draudzes.

„Es nezinu, vai viņš to dara apzināti, vai arī tas notiek politiskā naivuma dēļ. Skaidrs, ka kardinālam kā latvietim ir sava nostāja nacionālajos jautājumos. Tomēr nodarboties ar tiem garīdzniekam nepiedienas.

Vajag ņemt vērā, ka kardināls sasniedzis tādu vecumu, kad jau ir grūti atbildēt par saviem vārdiem. Bet neapvainosim viņu – mēs taču neesam ārsti, un mums viņam nav jānosaka diagnoze,” teica politologs.

Elmārs Barkāns/Foto: Lita Krone/LETA, Lauris Nagliņš/LETA

Citi šobrīd lasa

Skolotāja Māra Larionova zaudējusi redzi, tomēr turpina dzīvot ar možu garu: "Kad ragi sūnās, es dziedu!"
Talsos domes vadībai alga palielināta pat par 450% 9
Kaspars Kambala atļauj sievai piedalīties erotiskā fotosesijā, bet pats pēc tam kļūst greizsirdīgs (FOTO 18+)
Tēmas: Baltcom
Pievienot komentāru

"Благодаря соцсетям знаешь, где жена": Галкин показал суперстильную Пугачеву в гламурном бутике

Губерниева пытались "выгнать" со сцены Comedy Club, но тот вновь решил пошутить о Бузовой и коньяке