Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Strīķe absolūti pārliecināta, ka oligarhu lieta neizgāzīsies

Politika
2011. gada 30. maijā 11:06 2011. gada 30. maijā 11:06
 
"Zinot pierādījumu apjomus un kratīšanu rezultātus, es skaidri zinu, lieta neizgāzīsies," šodien preses konferencē sacīja KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe, atbildot uz jautājumu, vai oligarhu lietai nedraud izgāšanās.

KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe ir pilnībā pārliecināta, ka oligarhu lieta neizgāzīsies

Viņa norādīja, ka 42 kratīšanas, kuras šīs lietas izmeklēšanas laikā veikuši KNAB izmeklētāji, bijušas veiksmīgas - izņemts liels skaits dokumentu un priekšmetu, kas izmeklēšanā ir ļoti noderīgi.

Tas arī apstiprina, ka kratīšanām izvēlētais laiks un apstākļi no izmeklēšanas puses esot bijuši pareizie, atzina Strīķe.

Viņa norādīja, ka izmeklētāji šajā lietā sākuši darboties jau sen, taču nekonkretizēja precīzu laiku.

KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis šodien notikušajā preses brīfingā runāja mazāk. Viņš sacīja, ka par kratīšanām uzzinājis tikai no preses, jo pagājušajā nedēļā atradies atvaļinājumā ārzemēs. Šodien Vilnītis šīs lietas sakarā esot nolēmis tikties ar ģenerālprokuroru Ēriku Kalnmeieru.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc Vilnītis nav atgriezies no atvaļinājumu, kad uzzinājis, ka viņa vadītais birojs veica tik apjomīgas kriminālprocesuālās darbības, viņš sacīja, ka nav vēlējies radīt iespaidu, ka ir pastiprināti ieinteresēts šīs lietas izmeklēšanā.

Strīķei tika prasīts, vai beidzot izdevies atvērt seifu, kas atrodas Ventspils mēra Aivara Lemberga (ZZS) kabinetā. KNAB priekšnieka vietniece sacīja, ka šis seifs ir viens no vislabāk aizsargātajiem Latvijā. "Bet mēs tiksim ar to galā!" solīja Strīķe.

Pēc neoficiālas informācijas, pašlaik KNAB darbinieki Lemberga advokātu klātbūtnē ir atsākuši mēģinājumus atvērt seifu.

Tā saucamajā oligarhu lietā kopumā ir iesaistītas 11 personas, tajā skaitā sešas amatpersonas. Lietā figurē 26 komercsabiedrības, izteikti pieci lūgumi pēc ārvalstu palīdzības. Lietas izmeklēšanas laikā jau veiktas 42 kratīšanas.

Kā ziņots, KNAB vērienīgās kratīšanas ar tā dēvētajiem oligarhiem saistītajos īpašumos trešdien veicis saistībā ar 20.maijā ierosinātu kriminālprocesu pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB izmeklētāji veica kratīšanu aptuveni 40 objektos, tajā skaitā pie Lemberga un ar Andri Šķēli (TP) saistītos uzņēmumos. KNAB bija lūdzis atļauju veikt kratīšanu arī Saeimas deputāta Aināra Šlesera (LPP/LC) dzīvesvietā, taču Saeima ceturtdien nolēma neatļaut KNAB veikt kratīšanu deputāta īpašumā. Tieši pēc šī deputātu lēmuma Valsts prezidents Valdis Zatlers sestdien paziņoja, ka rosina atlaist Saeimu.

Kā ziņots, no KNAB izplatītās informācijas noprotams, ka izmeklētāju uzmanības centrā ir Šlesers, bet kratīšanas pie Lemberga un Šķēles firmā bijušas saistītas ar šo izmeklēšanu.

KNAB sāktajā kriminālprocesā esošie materiāli saturot ziņas par to, ka Šleseram slēpti pieder kapitāldaļas vienā no lielākajiem Rīgas ostas termināliem - SIA "Rīgas Tirdzniecības osta", aviokompānijas "airBaltic" līdzīpašniecē - SIA "Baltijas aviācijas sistēmas" - un vēl virknē, galvenokārt ar nekustamo īpašumu biznesu saistītos, uzņēmumos - SIA "Zaķusala Estates", SIA "Jaunrīgas attīstības uzņēmums", SIA "Euroline" un SIA "Abi krasti". Šlesers savā valsts amatpersonas deklarācijā nav norādījis, ka viņam pieder kapitāla daļas minētajos uzņēmumos, un apgalvo, ka īpašnieks ir viņa draugs un biznesa partneris Viesturs Koziols.


Kasjauns.lv/LETA/Foto: Lita Krone/LETA

Citi šobrīd lasa

Bailīgajiem uz citu pusi: 9 īpaši baisas pasaules vietas 1
FOTO: Priecājoties par saulaino laiku, rīdzinieki laižas kopīgā dejā pie Mākslas muzeja 4
Karaliene Elizabete II un citi tuvākie Vindzoras pilī atvadās no prinča Filipa
Pievienot komentāru

Больно смотреть: Елизавету II не узнать на похоронах своего мужа

Принц Уильям и принц Гарри воссоединились на похоронах принца Филиппа. Как прошла встреча братьев?