Policija Līgo svētkos pastiprināti kontrolēs gan autovadītājus, gan riteņbraucējus
Līgo svētku nedēļā policija plāno pastiprināti kontrolēt ne tikai autovadītājus, bet arī motobraucējus un velosipēdistus, informē Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš.
Zivtiņš uzsvēra, ka svētkos policija nopietni pastiprinās kontroli uz ceļiem, masveidā veicot pārbaudes, vai vadītāji nebrauc dzērumā. "Pārbaudīsim ne tikai auto vadītājus, bet arī tos, kas brauc ar traktoriem, velosipēdiem, kvadracikliem - visu, kas uz ceļa pārvietojas ar riteņiem," norādīja Zivtiņš. Kontroles reidi sāksies jau 20.jūnijā un turpināsies arī nākamajos rītos pēc svētkiem.
Savukārt VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcijas" (CSDD) valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš atzīmēja, ka par braukšanu dzērumā aizvien vairāk tiek sodīti velobraucēji, kuri bieži vien nezina, ka ar riteni dzērumā pārvietoties nedrīkst. Šāds regulējums tika ieviests 2004.gadā, bet 2007.gadā pieļaujamais alkohola daudzums velosipēdista asinīs tika samazināts no vienas uz 0,5 promilēm.
Lielākā riska grupa, kas brauc reibumā, ir jaunieši no 18 līdz 20 gadiem, lielākoties puiši, skaidroja Lukstiņš. Tajā pat laikā izlaiduma laikā bijis vērojams, ka draugi dzērušos klasesbiedrus attur no braukšanas ar auto. Arī Zivtiņš piebilda - vērojama tendence, ka gājēji un autovadītāji ziņo policijai par manītiem aizdomīgiem šoferiem, kuri, iespējams, ir dzērumā. "Tas ir pamats, lai veidojas adekvāta sabiedrība, kura rūpējas par sevi," atzina policijas pārstāvis.
Tāpat pirms Līgo svētkiem Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā un Valmierā tiks rīkota informatīvā kampaņa "Stūrē skaidrā", kuras laikā iedzīvotāji tiks informēti par to, cik bīstami ir braukt reibumā, kā arī būs iespēja izmantot speciālās "reibuma brilles", lai personīgi pārbaudītu, kā mainās realitātes izjūta, esot dzērumā.
Informatīvās kampaņas izmaksas ir 39 000 latu, kuros iekļautas minētās sabiedrisko attiecību aktivitātes, kā arī video un audio klipu un plakātu izveide un informēšana sociālajos medijos, informēja CSDD sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Bērziņa.
Kā liecina CSDD statistikas dati, pērn laikā no 23. līdz 27.jūnijam notika 118 negadījumi, kuros cieta vai tika ievainoti 68 cilvēki un viens gāja bojā. Kopš 2000.gada, kad Jāņu dienās uz ceļiem gāja bojā 26 cilvēki, ik gadu tiek rīkotas informatīvās kampaņas par drošu braukšanu. Pēdējos trijos gados negadījumu daudzums un bojāgājušo skaits pakāpeniski samazinās.