Katru gadu ap 300 Latvijas ierēdņu apgūs franču valodu
Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis (V) piektdien, 16.septembrī, parakstīs memorandu, kas paredz, ka ik gadu ap 300 Latvijas ierēdņu apgūs gan franču valodas pamatzināšanas, gan tās lietojumu specializētās jomās nolūkā sekmēt valodu daudzveidību starptautiskajās attiecībās, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
ĀM tiks parakstīts memorands par daudzgadīgu franču valodas apmācības programmu Latvijas valsts pārvaldes iestādēs, un tas tiks slēgts starp Latviju, Starptautisko Frankofonijas organizāciju, Franciju, Luksemburgu un Beļģiju uz trim gadiem.
Franču valodas apmācība ierēdņu izglītībā ieņem aizvien būtiskāku lomu, lai Latvijas pārstāvji varētu pilnvērtīgāk darboties Eiropas, starptautiskajās un reģionālajās institūcijās. Memorands ir īpaši svarīgs Latvijai, jo tā sniegtās iespējas franču valodas apmācības jomā palīdzēs gatavoties Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā (ES) 2015.gada 1.pusē.
Iepriekšējais memorands tika noslēgts 2008.gada 31.martā uz trim gadiem. Tas paplašināja Latvijas valdības Sadarbības līgumā par programmu "Franču valoda un apmācība Eiropas Savienības jautājumos Latvijā 2005.-2008.gadā" noteikto franču valodas apmācību Latvijas ierēdņiem.
Šo programmu pozitīvi ir novērtējuši valsts pārvalžu iestāžu darbinieki, tostarp Valsts kancelejas ES struktūrfondu departamenta vadītāja Solvita Gulbe, kurai ir bijusi iespēja izmantot piedāvātas programmas priekšrocības un ļoti augstā līmenī apgūt franču valodu. Gulbe uzsver: "Mūsu valsts pārvaldē strādā daudz talantīgu cilvēku. Franču valodas apmācības programma, kura tiek īstenota ar Starptautiskās Frankofonijas organizācijas atbalstu, sniedz jaunas priekšrocības šo talantu īstenošanā un mūsu valsts pārstāvībā starptautiskā līmenī." Jāuzsver, ka tagad Gulbe ir izvirzīta par minētās programmas koordinatori Latvijā.
Latvija, kļūstot par Starptautiskās Frankofonijas organizācijas dalībvalsti ar novērotāja statusu 2008.gada 19.oktobrī Frankofonijas valstu un valdību vadītāju samitā Kvebekā, Kanādā, ir apņēmusies stiprināt franču valodas kā oficiālās un darba valodas lomu starptautiskajās un reģionālajās organizācijās.