Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Jaunajiem Saeimas deputātiem mēneša laikā VID jādeklarē ienākumi

Politika
2011. gada 17. oktobrī 23:47 2011. gada 17. oktobrī 23:47
 
Tiem 11.Saeimā ievēlētajiem deputātiem, kuri līdz šim nav bijuši valsts amatpersonas statusā, mēneša laikā Valsts ieņēmumu dienestā (VID) jāsniedz valsts amatpersonas deklarācijas, kas iesniedzamas, stājoties amatā.

Kā ziņots, Saeima šodien apstiprināja deputātu pilnvaras 100 jaunievēlētajiem tautas kalpiem.

VID informēja, ka Saeimai 15 dienu laikā Ieņēmumu dienestā jāsniedz valsts amatpersonu saraksts, norādot tās personas, kam piešķirts valsts amatpersonas statuss, - Saeimas deputātus, Iepirkumu komisijas locekļus, kā arī Saeimas Kancelejas direktoru un viņa vietnieku.

VID skatījumā, attiecībā uz Iepirkumu komisijas un Kancelejas amatpersonām izmaiņu salīdzinājumā ar iepriekšējo parlamenta darbības laiku varētu arī nebūt, taču attiecībā uz parlamenta deputātu sastāvu tās ir gaidāmas.

Līdz ar to VID šobrīd vēl nevarēja nosaukt precīzu skaitu jaunievēlēto parlamentāriešu, kuriem VID mēneša laikā no šodienas jāsniedz deklarācijas, stājoties amatā.

Tāpat deklarācijas, beidzot pildīt amata pienākumus, VID būs jāiesniedz 10.Saeimas deputātiem, kas nav iekļuvuši 11.Saeimā un neturpina darbu valsts amatpersonas statusā. Šīs deklarācijas VID gaidīs divus mēnešus no šodienas.

Arī precīzs to valsts amatpersonu skaits, kurām VID būs jāsniedz deklarācijas, kas iesniedzamas pēc amata pienākumu pildīšanas pabeigšanas, šobrīd vēl nav zināms.

LETA jau ziņoja, ka šodien jaunā Saeima pirmajā sēdē ievēlēja balsu skaitītājus, kā arī pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju. Tās locekļi komisijas sēdē pārbaudīja vēlēšanu materiālus un sūdzības par vēlēšanām, ja tādas iesniegtas Centrālajā vēlēšanu komisijā. Komisija sagatavoja ziņojumu Saeimai par deputātu pilnvaru apstiprināšanu.

Pēc komisijas ziņojuma 100 deputātiem, kas ievēlēti 11.Saeimā, latviešu valodā bija jādod svinīgs solījums: "Es, uzņemoties Saeimas deputāta amata pienākumus, Latvijas tautas priekšā zvēru (svinīgi solu) būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu, aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti, savus pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas. Es apņemos ievērot Latvijas Satversmi un likumus." Katram jaunievēlētajam deputātam solījums bija jāapliecina ar savu parakstu.

Pēc svinīgā solījuma došanas Saeima nobalsoja par deputātu pilnvaru apstiprināšanu.

Tagad deputātiem būs jāievēl Saeimas Prezidija locekļi - Saeimas priekšsēdētājs, divi viņa biedri, sekretārs un viņa biedrs. Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli par Saeimas Prezidija katram amatam izvirzītajiem kandidātiem balso vienlaikus aizklātā balsošanā ar vēlēšanu zīmēm.

Pēc tam Ministru kabinets paziņos par savu pilnvaru nolikšanu. Ministru kabineta locekļi pēc valdības atkāpšanās turpina pildīt savus pienākumus līdz brīdim, kad Saeima izteikusi uzticību jaunajam Ministru kabinetam. Līdz ar 11.Saeimas sanākšanu izbeidzas 10.Saeimas pilnvaras.

Kā ziņots, tauta šovasar referendumā nolēma atlaist 10.Saeimu. Jaunā parlamenta vēlēšanas notika 17.septembrī.

No "Saskaņas centra" (SC), kas Saeimā kopumā ieguvis 31 mandātu, Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlēti Jānis Urbanovičs, Andrejs Klementjevs, Artūrs Rubiks, Boriss Cilevičs, Nikolajs Kabanovs, Sergejs Mirskis, Igors Pimenovs, Mihails Zemļinskis, Irina Cvetkova, Igors Meļņikovs, Sergejs Potapkins, Ņikita Ņikiforovs un Igors Zujevs.

No SC saraksta Vidzemē Saeimā ievēlēti Sergejs Dolgopolovs, Jānis Ādamsons, Ivans Klementjevs, Viktors Jakovļevs un Aleksandrs Sakovskis, Latgalē - Ivans Ribakovs, Jānis Tutins, Raimonds Rubiks, Jeļena Lazareva, Dmitrijs Rodionovs, Aleksandrs Jakimovs, Vladimirs Nikonovs un Marjana Ivanova-Jevsejeva, Kurzemē - Valērijs Agešins un Andrejs Elksniņš, bet Zemgalē - Vitālijs Orlovs, Ivars Zariņš un Vladimirs Reskājs.

No Zatlera reformu partijas (ZRP) tika ievēlēti 22 deputāti, Rīgā ievēlēti Edmunds Sprūdžs, Vjačeslavs Dombrovskis, Kārlis Eņģelis, Inga Bite, Valdis Liepiņš, Vidzemē - Valdis Zatlers, Romualds Ražuks, Gunārs Rusiņš, Elīna Siliņa, Zanda Kalniņa-Lukaševica, Jānis Upenieks, Guntars Bilsēns, Latgalē - Juris Viļums un Gunārs Igaunis, Kurzemē - Inese Lībiņa-Egnere, Inita Bišofa, Jānis Junkurs un Edmunds Demiters, savukārt Zemgalē - Klāvs Olšteins, Jānis Ozoliņš, Inga Vanaga un Viktors Valainis.

Taču svētdien seši no viņiem - Olšteins, Siliņa, Rusiņš, Upenieks, Valainis un Junkurs - paziņoja, ka izstājas no ZRP un veidos neatkarīgu deputātu grupu. Līdz ar to ZRP frakcijā palikuši 16 deputāti.

No 20 mandātus Saeimā ieguvušās "Vienotības" Rīgas vēlēšanu apgabalā ievēlēti Andris Vilks, Ojārs Ēriks Kalniņš, Andrejs Judins, Ilze Viņķele, Andris Buiķis un Inguna Rībena, Vidzemē - Valdis Dombrovskis, Artis Pabriks, Ilma Čepāne, Ainars Latkovskis, Ina Druviete, Dzintars Ābiķis, Edvards Smiltēns, Latgalē - Aleksejs Loskutovs un Jānis Lāčplēsis, Kurzemē - Solvita Āboltiņa un Janīna Kursīte-Pakule, bet Zemgalē - Atis Lejiņš, Dzintars Zaķis un Jānis Reirs.

No nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK, kura Saeimā būs pārstāvēta ar 14 deputātiem, Rīgā ievēlēti Einārs Cilinskis, Dzintars Rasnačs, Ilmārs Latkovskis un Dāvis Stalts, Vidzemē - Raivis Dzintars, Jānis Dombrava, Ināra Mūrniece, Romāns Naudiņš un Kārlis Krēsliņš, Latgalē - Inese Laizāne, Kurzemē - Gaidis Bērziņš un Dzintars Kudums, bet Zemgalē - Imants Parādnieks un Vineta Poriņa.

Savukārt no Zaļo un zemnieku savienības, ko Saeimā pārstāvēs 13 deputāti, Rīgas saraksta Saeimā ievēlēti Raimonds Vējonis un Kārlis Seržants, no Vidzemes - Jānis Dūklavs, Ingmārs Līdaka un Iveta Grigule, no Latgales - Jānis Klaužs un Rihards Eigims, no Kurzemes - Dana Reizniece-Ozola, Aija Barča, Jānis Vucāns, bet no Zemgales - Augusts Brigmanis, Andris Bērziņš un Uldis Augulis.

LETA

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; Ukrainas spēki sašāvuši pēdējo tiltu, pa kuru Krievija pārsvieda tehniku uz Hersonas apgabalu 6
12 ar veselību saistītas lietas, kas par sevi ir jāzina ikvienam cilvēkam
Speciālo uzdevumu bataljons savalda burku mētātāju, "sašņorē" suteneri un narkomānu, atbrīvo vēžus: kriminālā province
Pievienot komentāru