Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pūku mākoni Rīgas centrā izraisījuši kinomākslinieki 41

Sabiedrība
2011. gada 25. oktobrī 12:36 2011. gada 25. oktobrī 12:36
Kamēr policijas darbinieki skaidro, no kurienes pirmdienas pēcpusdienā Tērbatas un Lāčplēša ielu krustojumā Rīgas centrā radās milzīgā pūku kupena, Kasjauns.lv rīcībā nonākusi informācija par „šova” patiesajiem iemesliem.

Pēc Kasjauns.lv rīcībā esošās informācijas, puteni izraisījušas pūkas no pāris tūkstošiem vilkuvāļu, kas atvestas uz Rīgu un uz Jaunā Rīgas teātra jumta nogādātas no blakus ēkas. Zināms, ka šādā veidā – palaižot pūkas gaisā un fiksējot cilvēku emocijas, ārzemēs kino jomā izglītību guvuši jaunieši filmējuši materiālu jaunai dokumentālai filmai, ko paredzēts izrādīt starptautiskā festivālā.

Valsts policija par šo lietu sākusi kriminālprocesu, kurā skaidros, kādēļ izbērtas pūkas un kas to darījis.

Rīgas centrā iedzīvotājus pārsteidz milzīgs pūku mākonis

Vakar pēcpusdienā Rīgā, Lāčplēša ielā, starp K.Barona un Tērbatas ielu, iedzīvotājus pārsteidzis milzīgs pūku mākonis - pūkas biezā slānī bija uz ietves. Pa pūkām, kas vizuāli atgādināja pabiezu sniega kārtu, steidza izvārtīties pat daži bērni. Vēlāk gan cilvēki sūdzējās, ka pūkas esot ļoti grūti dabūt nost no apģērba.

Vakar internetā publiskots aculiecinieku uzņemts video, kurā redzams, kā no Jaunā Rīgas teātra (JRT) ēkas jumta divi cilvēki no liela maisa uz ielas ber ārā pūkas, kuras pārklāj visu ietvi un ielas braucamo daļu. Cilvēku sejas nav saskatāmas.

JRT Reklāmas daļas vadītāja Dagnija Grīnfelde sarunā gan pirms, gan pēc video publiskošanas uzsvēra, ka teātrim ar notikumu neesot nekādas saistības un teātris neesot zinājis, ka kaut kas tāds notiek. Vienīgais veids, kā nokļūt uz ēkas jumta, esot vai nu pa ugunsdzēsības trepēm, kas atrodas ēkas ārpusē, vai arī caur teātra bēniņiem. Teātra darbinieki kopā ar policiju esot apsekojuši ēkas iekšpusi, un secināts, ka caur bēniņiem uz jumta neviens nav nokļuvis, jo visas durvis esot aizslēgtas un darbiniekiem garām neviens neesot gājis.

"Kāpnes, lūkas ir slēgtas, un neviens nevar tikt tālāk par kasi," uzsvēra Grīnfelde, kura norādīja, ka policija esot noformējusi aktu un pret teātri tai neesot bijušas nekādas pretenzijas.

Lielu interesi par pūkām izrādīja ne tikai kājāmgājēji, bet arī automašīnās braucošie, kuri piestāja, lai painteresētos, kas notiek. Daudzi izmantoja iespēju arī nofotografēt pūkas, kas, krītot no gaisa, izskatījās kā sniegpārslas.

Notikuma vietā bija ieradies arī Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs (LPP/LC), kurš atzina, ka tas izskatoties pēc cilvēku roku darba. Pēc viņa domām, pūkas varētu būt nomestas no ēkas jumta, jo daļa no tām esot redzamas uz jumta kores. Radzevičs solīja, ka sazināsies ar Satiksmes departamenta pārstāvjiem, lai varētu spriest, kā no šīm pūkām atbrīvot ielu un ietvi.

Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) darbinieki saistībā ar vakar Rīgā, Lāčplēša ielā, starp K.Barona un Tērbatas ielu, izbērtajām pūkām ir noformējuši apskates aktu, fiksējot pārkāpumu par piegružošanu,  sacīja RPP preses pārstāve Inese Tīmane.

Pūku mākoņa radītāji - video:
Kasjauns.lv/ LETA/ Foto: Evija Trifanova/ LETA

Citi šobrīd lasa

Kāpēc gaļu labāk aizstāt ar zivīm, bet izvairīties no tunča? 2
Beidzot atklāts nāves iemesls jauniešiem, kuri vienlaikus nomira uz "Tallink" prāmja
Pārstāj lietot šos četrus produktus - un diētas tev vairs nebūs vajadzīgas 5
Skatīt visus komentārus

"Так можно умереть или заболеть": Анастасия Волочкова шокировала своим скудным рационом

«Покажи голую грудь»: Дженнифер Лопез заявила о сексуальных домогательствах режиссера