Latvijas sievietes satrauktas par franču firmas krūšu implantiem
Pēc skandāla pasaulē par franču firmas "Poly Implant Prosthesis" (PIP) krūšu implantiem arī Latvijas sievietes ir satraukušās par savu veselību. Plastikas ķirurgi Latvijā ik dienu saņemot ļoti daudz telefona zvanu no klientēm, kuras ir satrauktas par savu krūšu implantu kvalitāti.
Plastikas ķirurgi uzsver, ka Latvijā šīs kompānijas implanti nav reģistrēti, informē sabiedrisko attiecību aģentūras "Ad Sense" pārstāve Marta Rudzīte.
"Latvijas sievietes un plastikas ķirurgi ir dzimuši zem laimīgas zvaigznes, jo Latvijā "Poly Implant Prosthesis" nav bijuši oficiāli reģistrēti. Manā praksē implantus izvēlamies pēc stingriem kvalitātes kritērijiem. Ļoti uzmanīgi izturos pret jaunienācējiem implantu tirgū. Pirms veikt krūšu palielināšanas operācijas aicinu sievietes rūpīgi izvaicāt ārstus par implantu kvalitāti un garantijām, ko sniedz ražotājs, – svarīgs ir sertifikāts, klīniskie pētījumi un zinātniskās publikācijas," norādījis Plastiskās un estētiskās ķirurģijas centra "Ādažu privātslimnīca" ārsts Tālivaldis Krūmiņš.
Savukārt daktere Evija Rodke, atsaucoties uz starptautiskiem atzinumiem, pastāstīja, ka mūsdienu silikona implanti, kas tiek ražoti atbilstoši visiem standartiem un ir sertificēti, veselībai ir pilnīgi droši un ir daudzkārt pierādīts, ka tie neizraisa nekādas veselības problēmas.
"Mēs Latvijā sadarbojamies tikai ar ļoti lielām, sen pastāvošām, visā pasaulē pazīstamām un nu jau gadu desmitiem pārbaudītām firmām," sacīja ārste.
Paziņojumā medijiem teikts, ka Starptautiskā Estētiskās plastiskās ķirurģijas biedrība atzinusi, ka vienīgie implanti, ar kuriem ir bijušas problēmas, ir Francijā ražotie PIP un Nīderlandē ražotie "M-Implants". Šie implanti medicīniskās pakāpes silikona gēla vietā ir pildīti ar rūpnieciskā līmeņa silikona gēlu, tāpēc tiem ir piecas reizes augstāks implantu plīšanas gadījumu skaits nekā sertificētiem implantiem, kuriem ir mūža garantija.
Šīs firmas nekad nav bijušas reģistrētas Latvijā.
Jau vēstīts, ka krūšu implantu ražotājfirmas PIP dibinātājam Žanam Klodam Masam uzrādīta apsūdzība netīšā slepkavībā.
Marseļā decembrī tika sākta izmeklēšana par PIP ražoto krūšu implantu radītām veselības problēmām, un Francijas veselības aizsardzības iestādes ieteica 30 tūkstošiem sieviešu šos implantus izņemt piesardzības apsvērumu dēļ.
Arī Vācija un Čehija ir ieteikušas šos implantus izņemt, bet Lielbritānija paziņojusi, ka nesekos šim piemēram. 13 valstis Eiropā un Latīņamerikā arī ir aicinājušas sievietes pārbaudīt veselību.
Francijas ārsti ir reģistrējuši 20 vēža gadījumu sievietēm, kurām ievietoti PIP implanti, tostarp 16 krūts vēža gadījumus. Tieša cēloņsakarība starp PIP implantiem un vēzi gan vēl nav konstatēta.
Tiek uzskatīts, ka PIP implanti ir ievietoti 400 līdz 500 tūkstošiem sieviešu 65 valstīs.