Novadu ziņas

Līgatnes dabas taku iemītniekiem piepulcējies bebru mazulis

Jauns.lv

Līgatnes dabas taku iemītnieku pulku papildinājis aptuveni divus mēnešus vecs bebru mazulis, aģentūrai BNS pavēstīja Gaujas nacionālā parka fonda valdes priekšsēdētāja Baiba Pavloviča.

Līgatnes dabas taku iemītniekiem piepulcējies bebr...

Līgatnes dabas takās bebri nav bijuši vairākus gadus.

Bebra mazulis atrasts, kad grāvja rakšanas rezultātā tika izpostīta bebra mītne. Šobrīd bebrēns tiek novērots un ir ievietots pagaidu iežogojumā blakus vāverēm. Pēc pāris nedēļām, kad viņš būs pieradis pie apkārtnes un apmeklētājiem, bebrs tiks pārvietots un pastāvīgo mītni turpat blakus.

"Bebra kungs, kā savvaļas dzīvnieks, ir nedaudz mežonīgs, bet tā kā viņš ir jauns, Līgatnes dabas taku darbinieki cer, ka ātri pieradīs pie jaunajiem apstākļiem," norādīja Pavloviča.

Šobrīd bebrēns veic ikviena mazuļa galveno darbu - aug, tāpēc lielāko dienas daļu pavada guļot mājiņā, ko ir atzinis par labu. Aktivitāti viņš izrāda pēcpusdienās, kad labprāt veic peldi ūdens bļodā, ēd blīgznu lapas, avenājus un citus augus.

Pārējie Līgatnes dabas taku dzīvnieki tikmēr beidz mainīt ziemas kažokus un ir kļuvuši vizuāli pievilcīgāki nekā tas bija pavasarī, pastāstīja Pavloviča. Stirnas ir koši rudas un lācenes Ilzītes kažoks ir viendabīgi brūns. Mazais alnēns ir paaudzies un vērīgam apmeklētājam nav grūtību to ieraudzīt, savukārt lielajiem aļņu buļļiem turpina augt šīgada ragi.

Mežacūkas ir vienīgās, kuras kažokus vēl nav pilnībā nomainījušas un izskatīsies ērmīgi līdz apmatojuma pilnīgai nomaiņai, kas ilgs pāris nedēļas.

Jenotsuņi, kas pārvietoti uz citu iežogojumu, ir apmierināti ar jaunajiem apstākļiem. Apmeklētājiem viņi jāvēro rūpīgāk, jo tagad viņi atrodas plašākā un dabīgākā vidē un ir kur un aiz kā paslēpties.

Lapsas, sildoties vasaras saules staros, vairāk meklējamas uz mājas jumta, nevis alās, savukārt Līgatnes dabas taku "pensionāre", piecpadsmitgadīgā vilcene Rakša savas dienas vada rāmi, jo tādu vecumu vilki savvaļā nemaz nesasniedz.

BNS