Liepājas teātris jaunajā sezonā piedāvās deviņus jauniestudējumus
Liepājas teātris 106.sezonā saviem skatītājiem piedāvās deviņus jauniestudējumus, kurus veidos gan pašmāju režisori, gan arī ārvalstu viesrežisori.
Teātris savu jauno sezonu atklās ar izrādi "Stavangera", kuru pēc Marinas Krapivinas lugas motīviem Liepājā iestudē viens no Maskavas spilgtākajiem režisoriem Konstantīns Bogomolovs, šodien žurnālistiem stāstīja teātra valdes loceklis Herberts Laukšteins.
Izrāde būs mūsdienīgs stāsts par jaunas sievietes dzīves ceļa meklējumiem svešumā, kuru izspēlēs aktieri Laura Jeruma, Sandis Pēcis, Rolands Beķeris, Kaspars Kārkliņš, Gatis Maliks, Agnese Jēkabsone, Everita Pjata, Viktors Ellers, Signe Ruicēna un Anda Albuže.
Kā atklāja aktieris Sandis Pēcis, teātrī katrs režisors nāk ar savu darba stilu, tādēļ aktieriem ir interesanti sadarboties ar dažādiem režisoriem. Jaunajā iestudējumā Pēcis atveidos divas galvenās lomas, spēlējot tēvu un dēlu, kuram ir Dauna sindroms. Izrāde top darba procesā, režisoram sadarbojoties ar aktieriem, tādēļ pat divas nedēļas pirms pirmizrādes nav iespējams pateikt, kāda būs izrāde.
Katru sezonu Liepājas teātris skatītājiem iestudē jaunu izrādi bērniem un savā jaunajā sezonā teātris bērniem piedāvās skaistu, klasisku un muzikālu izrādi bērniem "Pelnrušķīte", kuru iestudē teātra aktieris Leons Leščinskis. Bērniem veltītā izrāde "Pelnrušķīte" pirmizrādi piedzīvos 19.oktobrī, un galvenās lomas tajā atveidos Laura Jeruma un Edgars Ozoliņš.
Jaunajā sezonā Liepājas teātrī kā režisors debitēs Regnārs Vaivars, kur skatītājiem piedāvās izrādi, kas tapusi pēc ukraiņu dramaturģes Natālijas Vorožbitas darba "Vija". Izrādei nosaukums dots "Gogols mogols", un pirmizrāde notiks 9.novembrī.
Gada izskaņā teātris piedāvās tradicionālos Ziemassvētku koncertus, bet 6.janvārī pirmizrādi piedzīvos viena no divām režisora Dž.Dž.Džilindžera šajā sezonā iestudējām izrādēm Liepājas teātrī. Pirmā pie skatītājiem nonāks Viktora Igo "Lukrēcija Bordžija", bet aprīlī Dž.Dž.Džilindžers jau piedāvās Vadima Korša "Atsaldētais", kas ir smieklīga luga, un galvenās lomas tajās spēlēs aktieri Edgars Pujāts, Inese Kučinska un citi, bet Atsaldētā lomu spēlē Egons Dombrovskis.
Februārī Liepājas teātrī pie skatītājiem nonāks itāļu autora Eduardo de Filippo luga "Filumena Marturano", kuru iestudēs itāļu izcelsmes Amerikā strādājošs režisors Paolo Landi.
"Teātriem sarežģīts uzdevums ir radīt iestudējumu tīņu auditorijai. Ja bērnus uz teātri atved vecāki vai skolas, tad tīņu vecuma skatītāji teātrim ir jāpievilina pašam," sacīja teātra valdes loceklis. Martā pusaudžu skatītājiem iecerēts piedāvāt režisora Ģirta Ēča izrādi "Pavasara atmoda", kuras lugas autors ir Franks Vedekinds. Savulaik šo lugu ar labiem panākumiem iestudēja režisors Juris Rijnieks, klāstīja Laukšteins.
Teātris izrādi "Pavasara atmoda" iecerējis kā muzikālu izrādi, taču par to, vai tā būs dramatiska izrāde vai mūzikls, joprojām tiek lemts. Amerikā ir izveidots mūzikls "Pavasara atmoda", kurā skan daudzi roķīgi gabali, kas varētu patikt jaunajiem skatītājiem, taču Liepājas teātris joprojām turpina sarunas ar autortiesību turētājiem par darba izmantošanu.
Savukārt režisors Valdis Lūriņš jaunajā sezonā skatītājiem piedāvās muzikālu izrādi pēc Mārtiņa Zīverta lugas "Minhauzena precības" motīviem, kas pirmizrādi piedzīvos maijā.
Lūriņš minēja, ka Zīverta luga "Minhauzena precības" būs pamatmateriāls, jo patlaban ir iecere ievilināt dzejnieku Jānis Peteri pilna mūzikla radīšanā. "Par to, ka ideja par šāda darba radīšanu ir pavisam sena, liecina Petera nupat kā klajā laistais jaunais dzejoļu krājums "Minhauzens un kamikadze". Savukārt komponists izrādei būs Valdis Zilveris ar kuru pēdējā laikā esmu daudz sadarbojies," vēstīja režisors.
Kā pēdējais sezonas jauniestudējums skatītājiem jūnijā tiks piedāvāta Everitas Pjatas monoizrāde Valentīnas Freimanes "Ardievu, Atlantīda", kuru iestudē Leons Leščinskis.
Liepājas teātris 106.sezonā skatītājiem piedāvās divus latviešu autoru darbus. Kā norādīja Laukšteins, aizvadītajā sezonā teātrī akcents tika likts uz latviešu dramaturģiju. Viņš teātrī skatītājiem vēlas demonstrēt izrādes, kas runā par mūsu cilvēkiem un mums pašiem, tādēļ Laukšteins vēlētos, lai būtu vairāk mūsdienu latviešu dramaturģija, kas spētu to piedāvāt.