Cik jāmaksā inspektoram, lai viņš šoferīti atbrīvotu no soda par pārkāpumu?
Noklausoties kāda inspektora telefonsarunas KNAB konstatējis, cik tiek pieprasīts no šoferīšiem, lai noklusētu viņu izdarītos pārkāpumus: avārijas vietas atstāšana – 500 lati, braukšana dzērumā – 300 lati, ātruma pārsniegšana – 200 lati. Tiesa, tas bija pirms pāris gadiem...
112

Cik jāmaksā inspektoram, lai viņš šoferīti atbrīvotu no soda par pārkāpumu?

Jauns.lv

Satiksmes negadījumu pārkāpumu izskatīšanas inspektors Rolands Livčāns esot palīdzējis šoferīšiem izvairīties no soda par avāriju izraisīšanu, ātruma pārsniegšanu un dzeršanu pie stūres. Tagad Livčānu gaida tiesas prāva.

Cik jāmaksā inspektoram, lai viņš šoferīti atbrīvo...

Izskatīšanai tiesā nodota Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas biroja inspektora Rolanda Livčāna lieta. Viņš tiek vainots kukuļņemšanā. Savukārt pats Livčāns savu vainu noliedz un teic, ka naudu saņēmis par sniegtajām konsultācijām, kā rīkoties nogrēkojušamies šoferīšiem konkrētās situācijās, nevis par to, lai viņus atbrīvotu no likumīgā soda.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs noklausījās Livčāna tālruni un ieguva konkrētus pierādījumus par kukuļdošanu. Portāls kriminal.lv apraksta trīs gadījumus, kas liecina par Livčāna vainu, kura gan vēl būs jāpierāda tiesā. Visi pārkāpumi notikuši pirms vairāk nekā diviem gadiem.

Dīvainā konsultācija kā likumīgi pamest avārijas vietu

2010. gada 15. maija rītā autovadītājs Kaspars, braucot pa Jaunciema gatvi Rīgā, nenovaldīja sava „Mitsubishi Evolution” stūri un iebrauca grāvī. Viņš negribēja „ķēpāties” ar policiju un tāpēc atstāja avārijas vietu, arī automašīnu pametot grāvī. Vēlāk policija „Mitsubishi” uzgāja un to nogādāja maksas autostāvvietā.

Kaspars, protams, savu auto vēlējās atgūt un viņam palīdzēja paziņa Rihards, kas Kasparu saveda kopā ar Livčānu. Livčāns solīja visu nokārtot par 500 latiem. Viņš ierosināja Kasparam policijai uzrakstīt iesniegumu, ka liktenīgajā dienā pie „Mitsubishi” stūres nebija viņš, bet to, pie kā bija automašīna atslēgas un arī pats spēkrats, viņš vienkārši nezina. Viss nokārtojās un trīs piegājienos Livčāns arī esot saņēmis 520 latus. Pats apsūdzētais gan teic, ka saņēmis tikai 320 latus un tas neesot bijis kukulis, bet gan samaksa par konsultāciju par to, kā rīkoties autovadītājam, ja viņš ir pametis ceļu satiksmes negadījuma vietu.

Ātruma pārsniegšana maksā 200 latus

Inspektora Livčāna palīdzība 2010. gada 22. jūnijā bija nepieciešama vēl kādam autovadītājam. Viesturs ar savu BMW pa Brīvības gatvi brauca Juglas virzienā, kad viņu aizturēja par ātruma pārsniegšanu. Livčāns Viesturam ierosināja samaksāt 200 latus vai arī apstrīdēt policijas lēmumu par soda uzlikšanu. Autovadītājs apstrīdēja lēmumu un uzvarēja... tikai visai dīvainā veidā. Izrādījās, ka ceļu policijas patruļa Viesturam sodu uzlikusi degvielas uzpildes stacijā.

Dzērājšoferis pēkšņi kļūst skaidrs

Par kādu gadījumu 2010. gada 29. maijā tiek apsūdzēts ne tikai Livčāns, bet arī divi ceļu policisti – Raimonds Z. un Raitis Š. Todien Oļegs ar prāmi no Norvēģijas ieradās Rīgas pasažieru ostā. Kad viņš ar automašīnu izbrauca no ostas, policisti viņu apturēja un šofera izelpā konstatēja 0,6 promiles alkohola.

Oļegs piezvanīja savam darba devējam un pastāstīja par nepatikšanām, kurās ir iekūlies. Savukārt Oļega šefs sazvanīja Livcānam, kurš solīja problēmu atrisināt par 400 latiem Pēc neilga laika ceļu policistiem tika iedoti 300 lati un problēma tika atrisināta – Oļegs varēja braukt tālāk. Pēkšņi protokolā tika ierakstīts, ka Oļegam izelpā tika konstatētas tikai 0,58 promiles (kas tolaik bija pieļaujams)

Jāteic, ka pēdējos divos gadījumos Livčāns gan noliedz, ka būtu ņēmis naudu – vienalga kā - vai kā kukuli vai kā samaksu par konsultāciju.

Elmārs Barkāns/Foto: Evija Trifanova/LETA

Tēmas