Kaņepes kultūras centrā būs skatāmi ielu mākslinieka "Kiwie" darbi
Katrs no grafiti māksliniekiem rada savas personīgās piezīmes un nereti tās nav tik globāla rakstura, taču "Kiwie" mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību grafiti kultūrai un tās attiecībām ar pilsētvidi.
Kultūra

Kaņepes kultūras centrā būs skatāmi ielu mākslinieka "Kiwie" darbi

Jauns.lv

Svētdien, 21.oktobrī, plkst.13 Kaņepes kultūras centrā tiks atklāta latviešu ielu mākslinieka "Kiwie" urbānās mākslas izstāde "Steal me!", informēja centra sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Hlevinska.

Kaņepes kultūras centrā būs skatāmi ielu mākslinie...

"Kā to ļauj noprast nosaukums, mākslinieks ievedīs izstādes skatītājus pasaulē, kurā viegli iztēloties gandrīz notikušu vai patiešām notikušu zādzību. Visu intriģējošu padara fakts, ka izstādes formāts un norises ilgums nav zināms un netiek atklāts nevienam. Mākslinieks sola vienīgi to, ka svētdien notiekošais būs kas trakoti krāsains," pauž Hlevinska.

Latviešu izcelsmes ielu mākslinieks "Kiwie" ir pazīstams kā viens no pirmajiem Latvijā, kurš sāka uz sienām zīmēt tēlus jeb "character" - šajā gadījumā vienu no atpazīstamākajiem ielu simboliem Rīgas pilsētā "Kiwie".

Mākslinieks starptautisku atpazīstamību ir ieguvis ar deviņus metrus augstiem pirātu zīmējumiem uz Ziemeļvelsā jau 33 gadus pietauvota veca "Duke of Lancaster" lainera, kas patlaban kļuvis par populāru apskates objektu.

Grafiti jau no sākotnes līdz pat mūsdienām apvij diskusijas par tā klasificēšanu kā mākslu vai vandalismu. Lai cik nepieņemama var šķist ielu māksla un tās izpausmes, tomēr tā ir kļuvusi par neatņemamu urbānās kultūras parādību visā pasaulē un bieži vien komentē aktualitātes valsts ekonomiskajā, politiskajā un sociālajā dzīvē. Katrs no grafiti māksliniekiem rada savas personīgās piezīmes un nereti tās nav tik globāla rakstura, taču "Kiwie" mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību grafiti kultūrai un tās attiecībām ar pilsētvidi, proti, pievērst uzmanību legālas zīmēšanas iespēju trūkumam, kas arī mazinātu ļaunprātīgu objektu apzīmēšanu jeb tā saukto vandalisko grafiti.

LETA/ Publicitātes foto