Pēc neveiksmīgas operācijas vīrietis Salacgrīvā izdara pašnāvību
Salacgrīvā pirms vairāk nekā trim nedēļām tika atrasts miris vīrietis ar pārgrieztu rīkli. Viss liek domāt, ka 45 gadus vecais Juris depresijas mākts izdarījis pašnāvību. Viņam ir bijusi slikta veselība pēc neveiksmīgi pārciestās operācijas un nav bijis darba.
Vīrieti nomoka veselības problēmas un bezdarbs
Kasjauns.lv jau vēstīja, ka 8. oktobrī Salacgrīvā tika atrasts miris 45 gadus vecs vīrietis ar pārgrieztu rīkli. Žurnāls „Vakara Ziņas” raksta, ka visdrīzāk tā bijusi pašnāvība - pašos spēka gados esošais Juris pats sev esot pārgriezis miega artēriju un labprātīgi aizgājis no dzīves.
Liktenīgajā dienā Juris esot vairākas reizes gājis atvadīties no savas draudzenes. Viņa, nojaušot kaut ko nelāgu, arī esot vērusies pēc palīdzības pie mediķiem, bet palīdzība tikusi atteikta – ārsti teikuši, ka dodas tikai pie akūtiem un agresīviem pacientiem, bet Juris tāds neesot. Jāpiebilst, ka Juris nebija alkoholiķis, bija zaļā dzīvesveida piekritējs, bet pastāvīga darba viņam nebija. Juris pirms trim gadiem pārcieta neveiksmīgu aklās zarnas operācija, pēc kuras viņš vairs nevarēja veikt smagus darbus. Tādēļ vīrietis arī aizgāja no darba zivju pārstrādes uzņēmumā „Brīvais vilnis”. Iespējams, veselības problēmas un dzīve bez pastāvīgiem ienākumiem vīrietim arī lika atvadīties no šīs pasaules.
Vietējie netic Jura pašnāvībai, izvirza baisas versijas
Tā kā pašnāvība izdarīta visai netradicionālā veidā, tie, kas Juri nepazina, īsti netic, ka vīrietis sevi nonāvējis pats, raksta žurnāls „Vakara Ziņas”.
Traģēdija notikusi ārpus Salacgrīvas centra, kādā no privātmājām Tīruma ielā. Lielākā daļa salacgrīviešu arvien domā, ka traģēdijā vainojams kāds varmāka, kurš aizvien klīst pa apkārtni. „Agrāk tā nenotika, tagad savā istabā nevari būt drošs, kāds iegāžas mājā un pārgriež rīkli. Tās ir šausmas,” satraukts ir pilsētas centrā sastaptais bijušais zvejnieks Jānis.
Arī vairākas pensijas vecuma kundzes, kas sēž netālu no ostas uz soliņa un apspriež cenas veikalos, ir šokā par noziegumu un pat zina stāstīt, ka policistiem noziedznieku, kas nav paspējis tālu aizbēgt, esot izdevies aizturēt.
Kaimiņiene Cilda ir neizpratnē, kāpēc Juris sev padarījis galu. „Viņš bija ļoti labs un kārtīgs cilvēks,” saka sieviete. Juris dzīvojis savu jau mirušo vecāku mājā kopā ar māsu, precējies nav bijis, taču divus gadu desmitus draudzējies ar kādu netālu dzīvojošu sievieti. „Attiecības gan mazliet savādas, jo kopā dzīvot tā arī nesagāja. Juris draudzenei atstāja 2000 latu, lai viņu apglabātu,” zina teikt Cilda.
Draudzenes māte dusmīga par pilsētnieku izplatītajām baumām
Ne Jura māsu, ne draudzeni „Vakara Ziņām” neizdevās sastapt. Savukārt draudzenes mamma, īpaši runāt negrib, viņa ir dusmīga uz pilsētniekiem, kas izplatījuši baumas par Jura nāves apstākļiem. „Tik daudz kas ir izrunāts! Vieni saka, ka tas noticis mūsu mājās, citi apgalvo, ka viņš miris mūsu tīrumā, kur griezis runkuļus un uzdūries uz naža! Man viss tas nepatīk, visi fakti tiek sagrozīti, katrs runā, kas ienāk prātā. Mēs ļoti pārdzīvojam par notikušo.”
Un stāsts par draudzenei atstātajiem tūkstošiem esot vispār kas neticams, jo nekas tāds neesot noticis. „Juris jau vairākus gadus algotu darbu nestrādāja, padomājiet, no kurienes viņam tāda nauda?! Jo tālāk, jo trakāk,” neapmierināta ir draudzenes māte. Sieviete teic, ka Juris miris savās mājās, kur tobrīd bijusi gan māsa, gan arī draudzene. Diemžēl paglābt no nāves vīrieti nav izdevies. Viņš iegriezis miega artērijā un strauji zaudējis daudz asiņu. „Iepriekš viņš par pašnāvību nebija runājis, nāca te ļoti bieži, dzīvoja, ēda, palīdzēja. Pašnāvības iemeslu nezinu. Domāju, ka viņu nomāca dzīve kā tāda, bija depresija,” saka vīrieša draudzenes māte.
Runājot par Juri, draudzenes tēva Māra acīs sariešas asaras. Liktenīgajā dienā Juris uz draudzenes mājām četras reizes nācis atvadīties, neslēpj Māris: „Neko īpašu viņš neteica, tikai: „Es te vairs nenākšu.” Tajā brīdī pie tiem vārdiem īpaši nepiedomājām.”
Tomēr Jura uzvedība vecākiem likusies dīvaina, viņi gan neprecizē, tieši kāda tā bijusi, tāpēc viņi zvanījuši uz darbu meitai un arī uz Rīgu dēlam. „Meita atsteidzās no darba, abi izrunājās, padzēra kafiju, meita ar mašīnu aizveda Juri mājās. Škita, viss būs kārtībā,” atceras Māris. Viņš stāsta, ka meita meklējusi arī mediķu palīdzību, jo sapratusi, ka var notikt kas nelāgs. Diemžēl operatīvu palīdzību mediķi nav spējuši sniegt. „Ārsts tikai prasīja, vai vīrietis ir agresīvs. Nē, mierīgs. Tad neko nevarot līdzēt, tad pieejama tikai plānveida, ne akūta palīdzība,” nopūšas Māris.
Abi draudzenes vecāki ir vienisprātis, ka Juris bijis labs cilvēks, tomēr ļoti kluss un noslēgts, dzīvojis sevī. „Likās, ka viņam problēmu nav, jo viņš nekad nesūdzējās,” secina Māris. „Bet viegli viņam negāja. Pirms trīs gadiem viņam taisīja aklās zarnas operāciju, diemžēl tā bija neveiksmīga, kaut ko laikam atstāja iekšā, vairākas reizes pāroperēja.”
Lai kā arī bijis, pēc neveiksmīgās operācijas Juris nav varējis strādāt smagu darbu, tāpēc aizgājis no darba „Brīvajā vilnī”, paliekot bez pastāvīgiem iztikas līdzekļiem. Iespējams, veselība un no tā izrietošās problēmas vēl gados jaunajam vīrietim likušas justies nepilnvērtīgam. Draudzenes vecāki uzsver, ka Juris nav bijis dzērājs, labi, ja svētkos mēdzis pacelt pa glāzītei, raksta „Vakara Ziņas”. „Viņš arī nepīpēja. Viņš bija, ja tā var teikt, zaļais, veselīga dzīvesveida piekritējs. Viņš bieži teica, ka tas un tas ir kaitīgs, skatījās, ko ēda, viņš gribēja tīru dabu,” viens otru papildina Māris un viņa kundze.