Sabiedrība
2013. gada 17. februāris, 14:12

Pensionāri lems par jaunu līderi un jaunām protesta akcijām

Jauns.lv

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) pirmdien, 18.novembrī, lems gan par jaunu organizācijas līderi, gan protesta akcijām, apstiprināja LPF ilggadējā līdere Aina Verze.

Domes sēdes darba kārtībā ir organizācijas darbība 2012.gadā, prioritātes šogad, lēmumi par akcijām saistībā ar pensiju indeksāciju un eiro ieviešanu, kā arī LPF priekšsēdētāja vēlēšanas.

79 gadus vecā Verze plāno atkāpties no priekšsēdētājas amata, viņas vietā federācijas vadītāja amatā varētu stāties līdzšinējais vietnieks Andris Siliņš.

Verze aģentūrai BNS pastāstīja, ka pensionāri varētu izšķirties arī par parakstu vākšanu kādā no jautājumiem, jo gados vecāki cilvēki pašlaik jūtas ļoti nedroši, "cilvēki jūtas tramīgi", jo iztikas līdzekļu ir maz.

LPF ir lielākā pensionāru organizācija Latvijā, kas deklarējusi, ka pārstāv visu Latvijas pensionāru intereses un viedokli.

Uz domes sēdi un tikšanos ar pensionāriem aicināti arī Labklājības ministrijas un Finanšu ministrijas pārstāvji.

Pensiju indeksācija tika pārtraukta ekonomiskās krīzes laikā. Savukārt eiro Latvijas valdība vēlas pievienoties 2014.gadā, taču daudzus satrauc, vai tādēļ nepaaugstināsies cenas.

BNS