Šī iemesla dēļ atsevišķiem nacionāli noskaņotiem ļaudīm sašļūk griba atbalstīt "Dzintaru"
Iespējams, sagadīšanās vai likumsakarība, bet ceturtdienas vakarā "Dzintara" mājaslapa nedarbojās. Lietojot adresi dzintars.lv, lapā mirgo paziņojums "Ошибка установки соединения с базой данных" jeb "kļūda savienojumā".
Sabiedrība

Šī iemesla dēļ atsevišķiem nacionāli noskaņotiem ļaudīm sašļūk griba atbalstīt "Dzintaru"

Jauns.lv

Sociālajos tīklos nu jau pāris dienu ilgst neoficiāla un nefinansēta kampaņa "Pērc "Dzintaru"", kuras mērķis ir glābt no finanšu bedres pašmāju leģendāro kosmētikas ražotāju. Tomēr nu patrotisma medus mucā iemesta darvas karote, proti, kāds tvitera lietotājs publicējis attēlu no uzņēmuma mājaslapas, kas nokaitinājis daudzus.

Šī iemesla dēļ atsevišķiem nacionāli noskaņotiem ļ...

Pilsonis Sergejs Ušakevičs tviterī ievietojis ekrānuzņēmumu no "Dzintara" mājas lapas sadaļas, kas vēstī par vietām, kurās iespējams iegādāties uzņēmuma produkciju. Kā ziņojām, "Dzintars" jau ilgāku laiku strādā pie jaunu tirgu apgūšanas, un ir gluži normāli tirgot savu produkciju gan Krievijā, gan Ukrainā un citur. Tomēr firmas vietnē skaidri un gaiši rakstīts, ka "Dzintars" pieejams arī "Krimas autonomajā republikā". Tas faktiski nozīmē, ka uzņēmums atzinis Krimas aneksiju, ko pirms dažiem gadiem veica Krievija; daudzu izpratnē tā tomēr bija okupācija.

Kutelīgais ģeopolitiskais jautājums un šāds uzstādījums firmas interneta vietnē daudzos sociālo tīklu lietotājos sējis morālas šaubas par to, vai tiešām vajag ar savu maciņu balsot par vietējo uzņēmumu, kas faktiski atzinis Krimas ieņemšanu. Teorētiski it kā kļūdas formulējumā nav, taču nacionālpatriotiskās jūtas dara savu. Piemēram, Latvijas Televīzijas darbiniecei Dagnijai Neimanei, redzot šo attēlu, kļuvis kauns. Tāpat tas saērcinājis žurnālisti Elitu Veidemani. Savukārt tvitera lietotājs Mārtiņš Danevičs ir pavisam tiešs: "Opā, Krimas atdalīšanu no Ukrainas nu jau atzīst Krievija, Sīrija... un Дзинтарс. Tas ir vāks!"

"Nu, lai Krimas republika tad arī atbalsta "Dzintarsu"," norādīja Veidemane.

 

Ne tik karstasinīgi soctīklu lietotāji gan norāda, ka veikali Krimas "autonomajā republikā" nenozīmē to, ka "Dzintars" ir viens veikals, proti, tas tomēr ir Latvijas uzņēmums un principā nozīmē darbu savējiem cilvēkiem. Tāpat vairāki ļaudis norāda, ka ne jau Krimas iedzīvotāji ir vainīgi pie okupācijas, tomēr atzīst, ka korektāk būtu "Dzintara" veikala adresi Krimā "likt" zem Ukrainas valsts nosaukuma, nevis mistiskas Krimas autonomās republikas.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Iļja Gerčikovs portālam Kasjauns.lv atklāja savu skaidrojumu, kāpēc mājaslapā pieejama šāda informācija: "AS „Dzintars” piegādā savu produkciju Krimas teritorijai jau vairāk nekā 40 gadu. Visu šo laiku sadarbība notiek tieši ar reģionālo izplatītāju neatkarīgi no Ukrainas vai Krievijas interesēm. AS „Dzintars” mājaslapā norādītais reģiona nosaukuma formulējums „Krimas Autonomā Republika” ir saskaņots ar Ukrainas vēstniecību Latvijā un apmierina Ukrainas pusi. AS„Dzintars” savas darbības laikā vienmēr ir atradies ārpus politikas, par savu galveno uzdevumu izvirzot kvalitatīvu produktu ražošanu Latvijas tirgum un eksporta vajadzībām vairāk nekā 30 pasaules valstīs."

Kasjauns.lv jau vēstīja par pašmāju kosmētikas uzņēmuma "Dzintars" finanšu problēmām. Patriotisku, nostaļģisku un vienkārši mīļu jūtu vadīti cilvēki sociālajos tīklos vienojās neformālā glābšanas akcijā, proti, doties pirkt šīs firmas kosmētiku un Ziemassvētku dāvanas sapirkt tieši "Dzintara" veikalos. Vienlaikus cilvēki norāda, ka uzņēmums nonācis aizā tālab, ka vispār nemainās un nestrādā pie mārketinga, kā arī riekšava pārmetumu tiek produktu kvalitātei, īpaši iepakojumiem. Tomēr vienlīdz dāsni daudz ir arī atzinīgi vārdi par lietām, kas "Dzintaram" ir lieliskas un arī maksā nedārgi.


Kasjauns.lv/Foto: Twitter/@Sergejs82