Deju svētkos piedalīsies lielākais dejotāju skaits svētku vēsturē
Šovasar XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos piedalīsies lielākais dejotāju skaits svētku vēsturē, aģentūru LETA informēja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.
Visi 603 deju kolektīvi, kas piedalījās skatēs visā Latvijā, piedalīsies arī Dziesmu un deju svētkos.
Deju lieluzveduma "Tēvu laipas" deju kolektīvu D grupas - vidējās paaudzes - konkursa dalībniekiem izvirzīti desmit kolektīvi. Dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā "Līgo!" piedalīsies 15 A grupas jeb jauniešu deju ansambļi un 16 D grupas - vidējās paaudzes - deju kolektīvi. Katra grupa koncertā dejos divas dejas.
Šogad svētkos piedalīsies par 97 kolektīviem vairāk nekā iepriekšējos Deju svētkos. 603 kolektīvu vidū būs arī 14 diasporas kolektīvi, vēstīja Vasiļjeva.
"Mūsu dejotāju sniegums, azarts un dejotprieks, gatavojoties vasarā gaidāmajiem svētkiem, ir pārsteidzošs. Deju skatēs piedalījās 603 kolektīvi, un pilnīgi visi būs redzami XV Deju svētkos. Vairāk nekā 100 kolektīvi skatēs novērtēti ar augstāko pakāpi, kuru piešķir vien tad, ja visos piecos vērtēšanas kritērijos savāktais punktu skaists ir teicami vai izcili," akcentēja Latvijas Nacionālās kultūras centra dejas mākslas eksperte un deju lieluzveduma "Tēvu laipas" projekta vadītāja Maruta Alpa.
Alpa minēja, ka dejotāju augstais līmenis nav sasniedzams vienā sezonā, tas ir mērķtiecīgs un uzcītīgs vairāku gadu darbs. Var tikai apbrīnot, kā tiek sasniegts šis fantastiskais līmenis, jo deju kolektīvu vadītāji bieži vien ir entuziasti bez speciālās profesionālās izglītības, kas no dejotājiem pārtapuši par vadītājiem.
Jau ziņots, ka XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku - vairāk nekā 1600 kolektīvi no Latvijas, tajā skaitā 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji, 57 latviešu diasporas kolektīvi un 28 kolektīvi no ārvalstīm.
Dziesmu un deju svētku programmu kopā veidos 62 pasākumi, no kuriem aptuveni puse ir brīvi pieejama un bez maksas. Visu svētku nedēļu dažādās Rīgas vietās - Vērmanes dārzā, Esplanādē, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, Doma laukumā, Berga bazārā, Rīgas skvēros un parkos - notiks kultūras pasākumi un koncerti. Lai varētu sekot līdzi svētku norisēm maksas pasākumos, pilsētvidē Rīgā un citās Latvijas pilsētās tiks uzstādīti lieli ekrāni.
LETA