Ķīlis neizslēdz iespēju, ka varētu atteikties no izglītības ministra ārštata padomnieka amata
Ķīlis norāda, ka viņam svarīgi esot zināt, kas notiek augstākās izglītības jomā, akreditācijā, saistībā ar pedagogu atalgojumu.
Politika

Ķīlis neizslēdz iespēju, ka varētu atteikties no izglītības ministra ārštata padomnieka amata

Jauns.lv

Demisionējušais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis neizslēdz iespēju, ka varētu atteikties būt par sava pēcteča Vjačeslava Dombrovska (RP) ārštata padomnieku izglītības reformu jautājumos.

Ķīlis neizslēdz iespēju, ka varētu atteikties no i...

Lai arī publiski izskanēja informācija, ka viņš kļuvis par Dombrovska padomnieku, Ķīlis pats aizvien nesniedz skaidru atbildi, vai kļūs par pašreizējā izglītība ministra padomnieku. Par to lemšot pēc rītdien gaidāmās tikšanās ar Dombrovski.

Viņš atzīst, ka, pirms demisionēja, ar Dombrovski bija sarunas par viņa iespējamo ārštata padomnieka pienākumu veikšanu, taču kopš tā laika šis jautājums nav pārrunāts. Tāpēc paredzēta tikšanās ar ministru, lai noskaidrotu, kādi būtu viņa pienākumi un kā var palīdzēt.

Vaicāts, vai varētu nepiekrist šāda ārštata padomnieka amatam, Ķīlis atzina, ka šādu iespēju neizslēdz un varētu apsvērt arī Dombrovskim sniegt kādu palīdzību, neesot padomnieka statusā. "Man vispirms vajag zināt, ko tas nozīmē. Man arī ir bijuši padomnieki, un man ar viņiem ir bijušas skaidras attiecības - viņi zināja, ko es no viņiem sagaidu, kuros brīžos varu vērsties pie viņiem, kādā statusā būs viņu padomi. Tādu skaidrību es gribētu arī sagaidīt attiecībā uz sevi," stāsta bijušais izglītības ministrs.

Tāpat viņš norāda, ka tagad jau vairs nestrādā ministrijā un atsācis darbu "Stockholm School of Economics in Riga" (SSE Riga), kur viņam varētu būt arī jauni pienākumi. Tādējādi svarīgi esot saprast, cik liels viņa ieguldītais darbs būs nepieciešams. "Man tas statuss nav absolūti vajadzīgs," akcentē Ķīlis, norādot, ka jāsaprot arī, vai viņa padomi tikšot ņemti vērā vai arī tas būs tikai viedoklis.

Tāpat Ķīlis norāda, ka viņam svarīgi esot zināt, kas notiek augstākās izglītības jomā, akreditācijā, saistībā ar pedagogu atalgojumu. Kad visas neskaidrības būšot izrunātas, būs zināms arī viņa gala lēmums.

Jau vēstīts, ka informācija ministrijas mājaslapā liecina, ka Dombrovskim kopumā ir pieci ārštata padomnieki. LETA jau ziņoja, ka ministram ārštata padomnieks sporta jautājumos ir Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) prezidents Jānis Kols.

Savukārt ārštata padomniece sabiedrības integrācijas jautājumos ir Liesma Ose, kura savulaik strādāja ministrijā kā Politikas iniciatīvu un attīstības departamenta direktora vietniece valsts valodas politikas jomā, bet janvāra beigās darbu ministrijā atstāja, jo saņēmusi labu darba piedāvājumu nevalstiskajā sektorā.

Tikmēr ministra ārštata padomnieks juridiskajos jautājumos ir Valdis Verners, bet inovācijas jautājumos - Mats Rune Lennarts Kjaers.

Jau ziņots, ka Saeimas deputāte Inga Vanaga (RP) turpina pildīt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārās sekretāres pienākumus arī Dombrovska birojā.

Par ministra biroja vadītāju iecelta bijusī Rīgas mēra Nila Ušakova (SC) preses sekretāre Anna Kononova, kura arī strādā ar sabiedrisko attiecību jautājumiem. Savukārt biroja sekretāre un ministra palīdze ir Ilvija Zvaigzne, bet padomniece juridiskajos jautājumos arī turpmāk būs Ilze Muižniece. Ķīļa biroja vadītāja Nellija Titova ir Dombrovska padomniece augstākās izglītības un zinātnes jomā

Tāpat vēstīts, ka Ķīlis 30.aprīlī premjeram iesniedza demisijas rakstu, par savu atkāpšanās iemeslu minot veselības problēmas. Viņa atveseļošanās process turpināsies vēl ilgāku laiku. Viņa vietā Saeima 2.maijā izglītības un zinātnes ministra amatā apstiprināja Dombrovski.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA