Kultūra
2013. gada 20. augusts, 21:16

"Kino pagalmā" Latvijas pirmizrādi piedzīvos filma "Kosmonauts"

Jauns.lv

Rīgas āra kinoteātrī "Kino pagalms", Blaumaņa ielā 20, piektdien, 23.augustā, plkst.20 Latvijas pirmizrādi piedzīvos vērienīgais Spānijas kino projekts "Kosmonauts" - 2013.gadā tapusi zinātniskās fantastikas filma par Padomju Krievijas kosmosa projektu, informēja kino pārstāvji.

Filmas darbība norisinās 1975.gadā. Nespēdams atgriezties uz Zemes, pirmais krievu kosmonauts, kurš ir nosūtīts uz Mēnesi, ir pasludināts par pazudušu. Tomēr caur spokainiem radiosignāliem viņš apgalvo, ka ir atgriezies, bet nav atradis nevienu dzīvu dvēseli uz Zemes. Viņa nereālā klātbūtne un balss no nekurienes filmas gaitā lēni iznīcina viņa tuvo cilvēku pasauli.

Filma ir viens no lielākajiem veiksmīgi realizētiem kolektīvi finansētajiem projektiem - sākotnēji iecerēta kā īsfilma, "Kosmonauts" izauga par pilnmetrāžas darbu, un pateicoties vairāk nekā 400 000 eiro ziedojumiem internetā, šis ir viens no veiksmīgākajiem kolektīvi finansētajiem projektiem vēsturē.

Filmā piedalās vairāki latviešu aktieri - Gints Andžāns, Leonarda Ķestere-Kļaviņa, Ieva Puķe un citi.

Šajā nedēļas nogalē "Kino pagalms" piedāvā arī Džima Džārmuša pusnakts kino seansus - piektdien pusnaktī tiks demonstrēta psihodēliska filma "Ārpus likuma", kas tapusi 1986.gadā un stāsta par lētu viskiju un melnu kafiju, naktīm garu dzeršanu un pazaudētiem darbiem un sliktiem laikiem. Savukārt sestdien pusnaktī "Kino pagalmā" tiks demonstrēta 1991.gada filma "Nakts uz zemes". Džārmušs ir nakts dzejnieks, filmai ir vientuļa, elēģiska un romantiska noskaņa, un Toma Veitsa mūzika palīdz iejusties cilvēku sapņos un murgos.


LETA/ Publicitātes foto