Ministre Viņķele: ģimeni var uzturēt strādājot, nevis sēžot uz pabalstiem
Viņa stāstīja, ka mammai nav jāiet darbā uz pilnu slodzi, tās var būt dažas stundas sākumam.
Sabiedrība

Ministre Viņķele: ģimeni var uzturēt strādājot, nevis sēžot uz pabalstiem

Jauns.lv

Pamatu pamats ģimenes uzturēšanai ir darbs, nevis pabalsti, tāpēc tapis priekšlikums par simts latu atbalstu pēc bērna gada vecuma sasniegšanas, lai vecāki pamazām var atgriezties darba gaitās, intervijā Latvijas Radio ceturtdien sacīja labklājības ministre Ilze Viņķele ("Vienotība").

Ministre Viņķele: ģimeni var uzturēt strādājot, ne...

Diskusijas, kā atbalstīt ģimenes ar bērniem un veicināt dzimstību, ar koalīcijas partneriem vēl priekšā. Labklājības ministrija trešdien nāca klajā ar piedāvājumu - visām jaunajām māmiņām pēc bērna gada vecuma sasniegšanas maksāt minimālo bērna kopšanas pabalstu 120 latu apmērā, kā arī māmiņām vai tētiem, kas dodas strādāt, mācīties vai ir reģistrējušās Nodarbinātības valsts aģentūrā, piešķirt pabalstu 100 latu apmērā.

"Vienas pareizas atbildes vai viena pareiza pabalsta, kas gan veicinātu dzimstību, gan stingru finansiālu atbalstu tādā apmērā visiem vecākiem, kas ir pakļauti lielākam nabadzības un atstumtības riskam, nebūs. Mēs sakām, šis ir pirmais solis, pēc noteiktām pazīmēm piešķiram pabalstu, vai tā ir vientuļā māmiņa vai pāris, kas dzīvo un audzina bērnu, lai viņi var sākt pēc bērna gada vecuma atkal aktivizēties, ar mērķi pēc tam, kad bērns sāks iet bērnudārzā, viņiem ir darbs, kas ir pamatu pamats ģimenes uzturēšanai," stāstīja Viņķele.

Viņa stāstīja, ka mammai nav jāiet darbā uz pilnu slodzi, tās var būt dažas stundas sākumam. Tāpat pēc gada augstskolā ir jāatgriežas studējošai sievietei, norādīja Viņkele. Viņa pieļauj, ka politiķiem nav vienalga, kas notiek ar ģimeni, kad uztaisītā ultimāta piedāvājums beidzas un aktuāls būs jautājums, ko ģimene darīs tālāk.

"Ģimene nav kafijas automāts, kurā, iemetot noteiktu naudas summu pabalsta izskatā, dabū pretī vēlamo, proti, bērniņu. Ar šādu pieeju startēt, teiktu, ka tā ir necieņas izrādīšanas vecākiem, kas pieņem lēmumu par bērnu," izteicās ministre.

BNS, Foto: Ieva Lūka/LETA