Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tā Zolitūdes lielveikalā trešoreiz iegruva jumts.

Unikāli kadri! BBC reportieriem izdodas no augšas nofilmēt trešo nogruvumu. VIDEO

Sabiedrība
2013. gada 23. novembrī 21:09 2013. gada 23. novembrī 21:09
 
Zolitūdes lielveikalā "Maxima" sestdienas vakarā ap plkst.18 notika trešais jumta nogruvums, kas nebija izraisīts speciāli. Glābēji šajā nogruvumā necieta. BBC reportieriem izdevies to nofilmēt. Tikmēr sagrautā lielveikala "Maxima" Zolitūdē teritoriju jau pametuši lielākā daļa glābēju.

Sagrautā lielveikala "Maxima" Zolitūdē teritoriju jau pametuši lielākā daļa glābēju, tādējādi notikuma vietu apņēmis pēdējām dienām neraksturīgs klusums.

Notikuma vietā palikuši tikai daži ugunsdzēsēji un mediķu dežūrbrigāde, kā arī policijas vienības, kuras apsargā apjozto lielveikala teritoriju.

Lai gan cilvēki turpina nākt uz notikuma vietu, tādējādi noliekot ziedus un svecītes, apkārtni pārņēmis pēdējām dienām neraksturīgs klusums, ko brīžiem pārtrauc ģeneratora rūcieni pie glābēju telts.

Jau ziņots, ka glābēji nolēmuši līdz rīt rītam pārtraukt glābšanas darbus sagrautajā lielveikalā "Maxima" Zolitūdē, jo veikala konstrukcijas apdraud darbu veicējus.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane pastāstīja, ka lēmums par glābšanas darbu atsākšanu pēc konsultācijām ar tehniskajiem ekspertiem tiks pieņemts rīt no rīta, aptuveni ap plkst.7 vai 8.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājs Armands Ploriņš ar nožēlu konstatēja, ka iespējas zem gruvešiem atrast vēl kādu izdzīvojušo līdzinās nullei.

Apkārtni pārņēmis pēdējām dienām neraksturīgs klusums, ko brīžiem pārtrauc ģeneratora rūcieni pie glābēju telts.

"Vērtējot situāciju, kādas ar dzīvību nesavietojamas traumas bija guvuši līdz šim bojā gājušie, atrast vēl kādu izdzīvojošo nav iespējams," piebilda Ploriņš.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieks Oskars Āboliņš teica, ka līdz brīdim, kad notika trešais nogruvums, no gruvešiem nebija atbrīvoti 80 kvadrātmetri teritorijas un glābēji bija tuvu glābšanas darbu noslēgumam.

Traģēdijas vietā turpinās dežurēt glābēji un citu dienestu darbinieki. Traģēdijas vietā turpinās dežurēt viena mediķu brigāde. Par to, vai uz vietas būs nepieciešams vairāk mediķu tiks lems atkarībā no situācijas.

Valsts policijas vadītājs Ints Ķuzis piebilda, ka pašlaik bez vēsts pazudušo cilvēku skaits ir samazinājies līdz septiņiem, bet tas nenozīmējot, ka visi šie cilvēki atrodas zem drupām un bojā gājušo skaits varētu būt arī mazāks. Pazudušo skaits dienas gaitā samazinājies, jo daļa cilvēku savus pieteikumus atsaukuši, jo sakontaktējušies ar saviem radiem un paziņām.

Pētersone vēl piebilda, pēc konsultācijām ar tehniskiem ekspertiem, pa nakti turpināsies darbs ar būvniekiem, būvinženieriem un citiem tehniskiem ekspertiem, lai pieņemtu lēmumu par to, kā tiks atsākti glābšanas darbi.

Cilvēki turpina nākt uz traģēdijas vietu, lai noliktu svecītes.

Cilvēki turpina nākt uz traģēdijas vietu, lai noliktu svecītes. Savukārt par glābēju lēmumu notikuma vietā pārtraukt glābšanas darbus, sanākušie cilvēki nepauda sašutumu, bet gluži pretēji izturējās saprotoši.

Tomēr daži sapulcējušies iedzīvotāji sākuši apspriest glābšanas darbu norisi, proti, cik tā bijusi kvalitatīva, kāpēc atsevišķos brīžos traģēdija vietai nav pielaisti atsevišķi eksperti, vai izmantoti suņi gruvešos iesprostoto cilvēku meklēšanā. Tomēr Pētersone-Godmane noliedza ne tikai šīs, bet arī citur izskanējušās runas par glābēju nekvalitatīvo darbu.

"Glābšanas darbu process noritējis atbilstoši situācijai un saskaņā ar noteikto kārtību," piebilda Pētersone-Godmane.

Zolitūdes lielveikalā "Maxima" šovakar ap plkst.18 noticis trešais jumta nogruvums, kas nebija izraisīts speciāli. Glābēji šajā nogruvumā necieta.

Glābšanas darbi tajā vietā nenotika un pēc glābēju saskaitīšanas konstatēts, ka neviens nav cietis,  teica Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava.

LETA/Ekrānuzņēmums no video, Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Ego sala, dzīves okeāns. Saruna ar aktrisi Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu
Lūriņa jubilejas viesi tiek cauri ar mazu sodu. "Bet uz valdību ļaunu prātu neturu" 4
Neparasta vieta Latvijā, ko vērts iekļaut savos ceļojumu plānos - Andžēnu stacija un tās valstība
Pievienot komentāru

"Тебе понравилось?": Давид Манукян запечатлелся с сияющей от счастья Мариной Федункив

"Да будет рок": Майли Сайрус восхитила яркими нарядами в Нью-Йорке