Atklāj starptautisku Latvijas banku karšu krāpnieku grupējumu
Daži no krāpnieku grupējuma locekļiem iepriekš bijuši aizturēti Krievijā.
112

Atklāj starptautisku Latvijas banku karšu krāpnieku grupējumu

Jauns.lv

Eiropas policijas organizācijas "Europol" Eiropas Kibernoziegumu centrs (EC3) sadarbībā ar Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Bulgārijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Polijas, Spānijas un Zviedrijas policiju ir atklājis noziedzīgu grupējumu, kas Latvijā nodarbojās ar maksājumu karšu krāpniecību, un aizturēja astoņus grupējuma locekļus, paziņoja "Europol".

Atklāj starptautisku Latvijas banku karšu krāpniek...

"Europol" norādīja, ka daži no grupējuma locekļiem iepriekš bijuši aizturēti Krievijā.

"Noziedznieki bija iesaistīti bankomātu darījumu finanšu datu kompromitēšanā vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs un ārpus ES. Noziedznieku izmantotās tehnikas bija izsmalcinātas, padarot patērētājus par viegliem mērķiem. Grupējums radīja lielu apdraudējumu elektroniskajiem maksājumiem, neatbilstoši izmantojot Eiropas maksājumu karšu datus tādās attālās vietās kā Meksika, Dominikānas Republika, Taizeme un ASV. Noziedzīgais grupējums ietekmēja vairākus tūkstošus klientu ES, kā arī bankas," klāstīja policijas organizācija, norādot, ka pastāv aizdomas, ka grupējuma noziedzīgā darbība ir radījusi simtos tūkstošu eiro mērāmus zaudējumus.

Operācijā "FatBoy" EC3 sniedza operatīvo un analītisko palīdzību, kā arī koordinēja starptautisko izmeklēšanu. "Europol" atbalsts arī ir vairojis pārrobežu komunikācijas un analīzes efektivitāti. Sanāksmē Hāgā 29.novembrī iesaistīto valstu pārstāvji ir vienojušies apmainīties ar izlūkošanas informāciju, kā arī notika apmaiņa ar tādiem pierādījumiem kā banku darījumu izdrukas, finanšu informācija, videonovērošanas ieraksti, interneta saziņa un nelegālais aprīkojums, kas konfiscēts dažādās valstīs.

Eiropas Centrālās bankas jūlijā publicētie dati liecina, ka apmēram 20% visu maksājumu karšu krāpšanas gadījumos radīto zaudējumu 232 miljonu eiro (163 miljonu latu) vērtībā ir saistīti ar bankomātiem, 25% jeb 290 miljoni eiro (204 miljoni latu) iegūti krāpšanā tirdzniecības vietu (POS) termināļos, bet vairāk nekā 50% jeb 655 miljoni eiro (460 miljoni latu) krāpšanu saistīti ar darījumiem bez bankas kartes starpniecības, piemēram, maksājumos interneta.