Izmeklē ziņas, ka Soču viesstrādniekiem nav samaksāts par darbu
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Tajā redzamajiem personāžiem nav saistības ar aprakstītajiem notikumiem.
Sporta zvaigznes

Izmeklē ziņas, ka Soču viesstrādniekiem nav samaksāts par darbu

Jauns.lv

Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) pirmdien paziņoja, ka ir sākusi izmeklēšanu saistībā ar ziņām, ka simtiem viesstrādnieku, kas strādāja Soču ziemas olimpisko spēļu būvobjektos, nav samaksāts par darbu.

Izmeklē ziņas, ka Soču viesstrādniekiem nav samaks...

SOK pārstāvji Sočos ir tikušies ar cilvēktiesību aktīvistiem, kas iesnieguši 200 strādnieku sarakstu, kuriem Krievijas firmas nav samaksājušas par darbu, sacīja SOK preses sekretārs Marks Adamss.

"Pēc tam mēs sākām pilnu izmeklēšanu. Es uzskatu, ka viņi [Krievija] izmeklēja apmēram 500 kompāniju darbību, kuras spēja identificēt kā būvniecībā iesaistītas. Šīs process vēl turpinās. Mēs neesam pabeiguši šo procesu," reportieriem sacīja Adamss.

Lai laikus uzbūvētu Soču olimpisko spēļu infrastruktūru, būvdarbos bija iesaistīti tūkstošiem viesstrādnieku galvenokārt no Tadžikistānas, Kirgizstānas un Uzbekistānas.

Adamss atzina, ka process ar mērķi nodrošināt, lai visiem šiem strādniekiem tiktu samaksāts, vēl nav pabeigts, tomēr Krievijas varas iestādes ir panākušas progresu.

"Es zinu, ka mēs tagad gaidām vairāk dokumentu no Krievijas iestādēm. Tomēr mēs varam droši pateikt, ka daudzi gadījumi, kad cilvēkiem netika samaksāts, tiek izmeklēti. Ir notikusi izmeklēšana pret daudzām kompānijām, daudzām ir piespriests naudassods," sacīja Adamss.

Viņš sacīja, ka Krievijas puse dara "labu darbu", nodrošinot samaksu par darbu šiem strādniekiem, bet tas ir sarežģīts process, jo ir jāpārbauda naudas pārskaitījumi, kas veikti ārpus Krievijas.

Krievijā strādājošo viesstrādnieku nopelnītās naudas pārskaitījumi uz dzimteni ir svarīgs ieguldījums Vidusāzijas valstu ekonomikā. Tiek lēsts, ka tie veido pusi no Tadžikistānas iekšzemes kopprodukta (IKP).

Saskaņā ar cilvēktiesību organizācijas "Human Rights Watch" ziņām Sočos notikuši daudzi viesstrādnieku tiesību pārkāpumi - viņiem nav maksātas algas, darba devēji atsavinājuši viņu pases un likuši strādāt līdz 12 stundām dienā.  

BNS/Foto: ekrānuzņēmums