2014. gada 19. februāris, 12:26

Pasaules čempioni zviedri sasniedz Olimpiādes hokeja turnīra pusfinālu

Soču olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīra pusfinālā trešdien kā pirmā iekļuva pašreizējā pasaules čempionvienība Zviedrija, kura ceturtdaļfināla cīņā ar 5:0 (1:0, 0:0, 3:0) pārspēja Slovēniju.

Pusfinālā zviedri tiksies ar Somijas vai Krievijas izlasi, kas savā starpā tiksies vēlāk trešdien.

Minūti pirms mača pirmās trešdaļas beigām Zviedrijas vienību vadībā izvirzīja Aleksanders Stīns, bet otrajā trešdaļā rezultāts nemainījās. Noslēdzošās trešdaļās pašā ievadā 2:0 panāca Dāniels Sedīns, bet trešdaļas vidū vēl pa reizei precīzi bija Luī Ēriksons un Karls Hāgelins. Pats Hāgelins četras minūtes pirms fināla svilpes panāca cīņas gala rezultātu.

Zviedrijas izlases vārtsargs Henriks Lundkvists šajā cīņā tika galā ar visiem 19 sāncenšu metieniem.

Pēdējās septiņās olimpiskajās spēlēs Zviedrijas hokeja izlase pusfinālu sasniegusi trešo reizi. Abās iepriekšējās reizēs - 1994. un 2006.gadā - zviedri vēlāk kļuva par čempioniem, bet pārējās četrās Olimpiādēs tika ieņemta piektā vieta.

Tikmēr Slovēnijas izlase startēja savās pirmajās olimpiskajās spēlēs vēsturē.

Trešdienas vakarā notiks arī pārējās divas ceturtdaļfināla cīņas, kurās Latvija tiksies ar Kanādu, bet ASV spēkosies ar Čehiju.

Pusfināli norisināsies piektdien, bet cīņas par medaļām notiks sestdien un svētdien.

Pirms četriem gadiem Vankūveras olimpiskajās spēlēs triumfēja Kanādas izlase, aiz sevis atstājot ASV un Somiju.