Paralimpietei Kantānei piektā vieta pasaules čempionāta lodes grūšanas sacensībās

Latvijas paralimpiete Taiga Kantāne otrdien izcīnīja piekto vietu Velsā notiekošā pasaules čempionāta lodes grūšanas sacensībās.

Paralimpietei Kantānei piektā vieta pasaules čempi...

Startējot F37 medicīnas grupā, Kantāne labākajā mēģinājumā sasniedza 9,07 metrus. Zīmīgi, ka visi pieci viņas ieskaitītie metieni bija vismaz deviņus metrus tāli.

Sacensībās piedalījās arī vēl viena Latvijas sportiste Liene Gruzīte, kura ar 7,06 metrus tālu raidījumu palika noslēdzošajā septītajā vietā.

Par pasaules čempioni ar 11,01 metru tālu raidījumu, kas bija jauns Eiropas rekords, kļuva čehiete Eva Berna.

Pasaules čempionātā vieglatlētikā sportistiem ar invaliditāti, kas Svonsi notiks līdz sestdienai, Latviju pārstāvēs astoņi dalībnieki.

Iepriekšējā pasaules čempionātā pirms gada Latvijas sportisti tika pie pilna medaļu komplekta - zeltu lodes grūšanā izcīnīja Aigars Apinis, kuram bija arī bronza diska mešanā, bet pie sudraba šķēpmešanā tika Dmitrijs Silovs.