Citi sporta veidi

Vai sporta nodarbības Olimpiskajā sporta centrā kļūs dārgākas?

Sporta nodaļa

Jauns.lv

Vai treniņi Olimpiskajā sporta centrā Rīgā būs pieejami tikai bagātajiem? Šķiet, tas tiešām var kļūt par īstenību, jo politiķi un ierēdņi tā arī neatrod kopīgu valodu, lai izvairītos no centram noteiktā zemes nomas maksas sadārdzinājuma. Situācija nokaitēta jau tik tālu, ka Latvijas Olimpiskā komiteja pavēstījusi, ka ir gatava vērsties tiesā. Situāciju skaidroja un uz Olimpisko sporta centru devās TV kanāla 360 raidījums “360 ZIŅneši”.

Vai sporta nodarbības Olimpiskajā sporta centrā kļ...

Baseins ir īsts glābiņš arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, savukārt bērni šeit nāk trenēties veselām klasēm – pašvaldības finansētas peldēšanas apmācības ietvaros. Baseinā notiek arī ūdens aerobikas nodarbības pēc Rīgas domes pasūtījuma. Klientiem tās ir bez maksas. Un šādu iespēju pavingrot labprāt izmanto vecāka gada gājuma cilvēki.

Taču bezmaksas nodarbību, un, iespējams, vispār nodarbību kā tādu vairs nebūs, ja netiks atrisināts jautājums par Olimpiskā sporta centra zemes nomas maksu. Saistībā ar grozījumiem publiskas personas zemes nomas un apbūves tiesības noteikumos, šomēnes tā palielinājās 12 (!) reizes. No nepilniem 28 tūkstošiem līdz 338 ar pusi tūkstošiem eiro gadā. Šī summa ir trīsreiz lielāka nekā Olimpiskā sporta centra gada peļņa. Centra īpašniekam - Latvijas Olimpiskajai komitejai – jau mēnesi neizdodas pārliecināt ierēdņus un politiķus par šis situācijas absurdumu. 

“Mums ir kaut kādas trīs stratēģijas, ko ar to visu darīt tālāk. Bet ir skaidrs tas, ka jaunieši, vecāki, invalīdi, vai cilvēki ar veselības problēmām, kuri ik dienu izmanto Olimpisko centru, nav politiķu dienaskārtībā. Es domāju Finanšu ministrijas un Rīgas domes. Tās ir skaļas deklaratīvas frāzes,” pauž  Raimonds Lazdiņš, Latvijas Olimpiskā komitejas prezidents.

Viens no problēmas risinājumiem varētu būt sporta nodarbību cenu celšana. Taču ne visi ir gatavi sportot dārgāk.  Diemžēl atbildi nerada arī Saeimas Pieprasījumu komisijā -  jautājuma izskatīšanu atliekot vēl uz trim nedēļām. Pa šo laiku Rīgas domei un Finanšu ministrijai jāmeklē risinājums neadekvāti augstajai zemes nomas maksai. Kā viens no variantiem tiek minēts nomas maksas koeficienta noteikšana 1,5% apmērā no kadastrālās vērtības.