foto: Edijs Pālens/LETA
Latvijas pludmales volejbolisti Majoros neturpina cīņu par ceļazīmi uz Parīzes olimpiskajām spēlēm
Mārtiņš Pļaviņs.
Citi sporta veidi
2024. gada 16. jūnijs, 16:40

Latvijas pludmales volejbolisti Majoros neturpina cīņu par ceļazīmi uz Parīzes olimpiskajām spēlēm

Sporta nodaļa

Jauns.lv

Latvijas pludmales dueti Ardis Daniels Bedrītis/Artūrs Rinkevičs un Mārtiņš Pļaviņš/Kristians Fokerots Majoros notiekošajā Eiropas Volejbola federācijas (CEV) 2024.gada Nāciju kausā jeb Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā pusfinālā piedzīvoja zaudējumu

Pusfināla pirmajā spēlē Bedrītis/Rinkevičs ar 1-2 (16:21, 21:17, 14:16) piekāpās austriešiem Timo Hammarbergam/Moricam Prištavam-Telsingam. Otrajā mačā Pļaviņš/Fokerots ar 0-2 (19:21, 15:21) zaudēja Kristofam Dresleram/Filipam Valleram, Latvijai zaudējot Austrijai ar 0-2 un neturpinot cīņu par ceļazīmi uz Parīzes olimpiskajām spēlēm.

Pirmajā pusfinālā Francija ar 2-0 pārspēja Portugāli. Grupā Latvijas pludmales volejbolisti ar 2-0 pārspēja Beļģiju un ar 2-1 guva panākumu pār Zviedriju, ieņemot pirmo vietu. Savukārt ceturtdaļfinālā latvieši ar 2-1 guva virsroku pār Vāciju. Latvijas sieviešu dueti ceturtdien neizkļuva no apakšgrupas un neturpināja cīņu par ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm.

Valstu cīņa sastāv no divām spēlēm, kur valsts komanda ar pirmo numuru cīnās ar pretinieku valsts komandu ar otro numuru, savukārt otrā spēlē cīnās pirmās valsts otrā komanda un otrās valsts pirmā komanda. Ja abu spēļu summā ir neizšķirts rezultāts, tiek spēlēts zelta sets līdz 15 punktiem, kurā cīnās izlases trenera noteiktā labākā divu spēlētāju kombinācija no visiem četriem spēlētājiem.

Nāciju kauss Jūrmalā ar divu Latvijas vīriešu un divu sieviešu pludmales volejbola pāru līdzdalību norisināsies no 13. līdz 16.jūnijam. Gan vīriešiem, gan sievietēm par vietu olimpiskajās spēlēs cīnīsies 12 komandas.

Tikai uzvarētāji gan vīriešu, gan sieviešu turnīrā nopelnīs savai valstij kvotu dalībai Parīzes olimpiskajās spēlēs. Ceļazīmi uz Olimpiādi jau nodrošinājis Latvijas sieviešu vadošais duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova.