foto: REUTERS/SCANPIX
Olimpiskais zelts tenisa dubultspēlēs jau skaidrs pirms sacensībām? Nadals spēlēs pārī ar Alkarasu
Karloss Alkarass (pa labi) un "mala karalis" Rafaels Nadals "Roland Garros" kortos izklausās ļoti draudīgs pāris.
Citi sporta veidi
2024. gada 12. jūnijs, 17:44

Olimpiskais zelts tenisa dubultspēlēs jau skaidrs pirms sacensībām? Nadals spēlēs pārī ar Alkarasu

Sporta nodaļa

Jauns.lv

Spāņi Rafaels Nadals un Karloss Alkarass pārstāvēs savu valsti šī gada Parīzes olimpisko spēļu vīriešu tenisa turnīra dubultspēlēs, trešdien paziņoja Spānijas Tenisa federācija (RFET).

Vien pirms trim dienām 21 gadu vecais Alkarass, kurš pasaules rangā pašlaik ieņem otro vietu, pirmo reizi uzvarēja Francijas atklātajā čempionātā un izcīnīja savu trešo "Grand Slam" trofeju. Savukārt Rafaels Nadals ir visu laiku veiksmīgai "French Open" dalībnieks un vienspēlēs izcīnījis 14 titulus. Tieši "Roland Garros" māla kortos tiks aizvadīts Parīzes olimpisko spēļu tenisa turnīrs, ļaujot "māla karali" Nadalu pieskaitīt galvenajiem favorītiem, neraugoties uz pieticīgajiem rezultātiem un veselības problēmām pēdējos mēnešos. Īpaši jau dubultspēļu konkurencē. Parīzē maija beigās Nadals zaudēja jau pirmajā kārtā trīs setos nākamajam finālistam Aleksandram Zverevam.

Alkarasam šī būs pirmā Olimpiāde, kamēr 38 gadus vecais Nadals olimpiskajās spēlēs debitēja jau 2004. gadā Atēnās, kā arī startēja Pekinas (2008. gadā.) un Riodežaneiro (2016. gadā) Olimpiādēs.

Bijušais ranga līderis un 22 "Grand Slam" titulu īpašnieks Nadals ir Pekinas olimpisko spēļu čempions vienspēlēs un Riodežaneiro Olimpiādes uzvarētājs dubultspēlēs ar Marku Lopesu.  Viņš jau ir kļuvis par vienīgo tenisistu, kurš uzvarās katrā no "Grand Slam" vienspēļu turnīriem un olimpiskajās spēlēs gan vienspēļu, gan dubultspēļu konkurencē.

Kā vēsta RFET, Spānijas vīriešu tenisa izlasi šī gada Olimpiādē pārstāvēs arī Pablo Karrenjo Busta, Alehandro Davidovičs un Marsels Granoljērs.

2024. gada Parīzes olimpiskās spēles norisināsies no 26. jūlija līdz 11. augustam.