foto: AFP/Scanpix
Šķēpmetējs Gailums ar pēdējo metienu ielaužas Eiropas čempionāta finālā
Patriks Gailums pēc metiena.
Citi sporta veidi
2024. gada 11. jūnijs, 15:38

Šķēpmetējs Gailums ar pēdējo metienu ielaužas Eiropas čempionāta finālā

Sporta nodaļa

Jauns.lv/LETA

Latvijas sportists Patriks Gailums otrdien Romā Eiropas čempionātā vieglatlētikā ar pēdējo metienu sasniedza šķēpa mešanas sacensību finālu, savukārt Gatis Čakšs un Rolands Štrobinders nepārvarēja kvalifikāciju.

A kvalifikācijas grupā Gailums pirmajā metienā sasniedza 73,77 metrus, bet otrajā viņa mēģinājums netika ieskaitīts. Ar šādu rezultātu cerības iekļūt finālā nebija, taču trešajā metienā Gailums sasniedza 82,39 metru atzīmi un izpildīja kvalifikācijas normatīvu.

Šajā grupā 82 metru robežu pārsniedza arī lietuvietis Edis Matusēvičs (84,82 metri), soms Olivers Helanders (84,35) un Moldovas šķēpmetējs Andrians Mardare (82,18).

Kvalifikācijas B grupā Čakšs pirmajā mēģinājumā šķēpu raidīja 75,24 metru tālumā, otrais bija neieskaitīts, bet trešajā piegājienā viņš sasniedza 79,22 metrus. Kvalifikācijas grupā Čakšs bija septītais, bet summā ieņēma 14. vietu. Abās grupās startēja 30 šķēpmetēji un Štrobinders bija viens no trīs sportistiem, kuriem visi trīs metieni netika ieskaitīti. 

Finālā, kas paredzēts trešdien, iekļuva šķēpmetēji, kuri sasniegs 82 metru atzīmi, vai 12 labāko rezultātu īpašnieki. Finālsacensību sasniegšanai pietika ar 80,52 metru tālu metienu. Gailumam summā bija sestais rezultāts, otrajā grupā viņu pārspējot vācietim Juliānam Vēberam (85,01), čeham Jakubam Vadlejham (83,36) un somam Toni Kerenenam.

Latviju Eiropas čempionātā vieglatlētikā pārstāvēs 12 sportisti desmit disciplīnās. Eiropas čempionāts Romā norisināsies no 7. līdz 12. jūnijam.