foto: Jānis Līgats/Tonybet Virsliga
 Apelāciju padome lemj, ka Rīgas lielklubu biedam "Valmierai" jāpaliek bez Eirokausiem
Viens no FK "Valmiera" līderiem Lūkass Vapne.
Futbols
2024. gada 22. maijs, 15:17

Apelāciju padome lemj, ka Rīgas lielklubu biedam "Valmierai" jāpaliek bez Eirokausiem

Sporta nodaļa

Jauns.lv/LETA

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Klubu licencēšanas Apelāciju padome nemaina savu lēmumu par Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) licences nepiešķiršanu "Valmierai", vēsta LFF.

Trešdien notikušajā sēdē, izskatot 17. maija "Valmieras" apelācijas sūdzību par 10.maija LFF Klubu licencēšanas Pirmās instances padomes lēmumu nepiešķirt "Valmierai" licenci dalībai 2024./2025. gada UEFA klubu sacensībās, Apelāciju padome pieņēma lēmumu atzīt, ka pārsūdzētais lēmums ir tiesisks, un atstāt to negrozītu.

"Valmieras" vienībai ir tiesības minēto lēmumu apstrīdēt Sporta arbitrāžas tiesā (CAS) Lozannā saskaņā ar aktuālo klubu licencēšanas procesa grafiku.

Jau ziņots, ka, neizpildot vairākus klubu licencēšanas punktus, tostarp nosacījumu, kas saistīts ar kavētiem maksājumiem sociālajām un nodokļu institūcijām, maija sākumā "Valmierai" tikai gan nepiešķirta licence, gan atņemti trīs punkti Latvijas futbola virslīgas kopvērtējumā.

Pēc licences nesaņemšanas "Valmieras" vietu Eirokausos ieņems nākamā pretendente "Liepāja", kas varēs sacensties UEFA Konferences līgā.

FK "Valmiera" jau zaudējusi arī trīs punktus Virslīgas tabulā, kas viņus nosviedis uz ceturto pozīciju aiz RFS, "Riga FC" un "Daugavpils" komandām. Interesanti, ka pirmajos divos apļaus "Valmiera" ne reizi nav zaudējusi abiem Rīgas grandiem. Abas reizes izdevies uzvarēt RFS, bet pret "Riga" viena uzvara un neizšķirts.