foto: Zigismunds Zālmanis/TonyBet virslīga
"Riga" pussargs Dašķevičs atzīts par futbola virslīgas pirmā apļa labāko jauno spēlētāju
Eduards Dašķevičs pirmajā spēļu aplī izcēlās ar vieniem gūtajiem vārtiem un rezultatīvu piespēli.
Futbols
2024. gada 14. maijs, 11:19

"Riga" pussargs Dašķevičs atzīts par futbola virslīgas pirmā apļa labāko jauno spēlētāju

Sporta nodaļa

Jauns.lv/LETA

"Riga" pussargs Eduards Dašķevičs atzīts par "Tonybet" futbola virslīgas pirmā apļa labāko jauno spēlētāju, vēsta turnīra rīkotāji.

21 gadus vecais futbolists pirmajā spēļu aplī izcēlās ar vieniem gūtajiem vārtiem un rezultatīvu piespēli. Dašķevičs devās "Riga" pamatsastāvā septiņās no deviņām spēlēm un bija viens no līderiem uzbrukumā.

Balsojumā starp izvirzītajiem pieciem kandidātiem Dašķevičs ieguva 74 punktus, "Jelgavas" pussargs Ralfs Šitjakovs - 56 punktus, "Audas" vārtsargs Raivo Stūriņš - 40 punktus, "Valmieras" pussargs Lūkass Vapne - 34 punktus, bet "Daugavpils" aizsargs Aleksejs Kudeļkins - 24 punktus.

Aizvadītajā sezonā par pēdējo divu apļu labāko jauno spēlētāju tika atzīts tieši Dašķevičs, kurš aizvadīja ļoti pārliecinošu aizvadītās sezonas izskaņu un tika pie iespējas arī spēlēt nacionālajā izlasē. Dašķevičs šo apbalvojumu saņēmis jau trīs reizes pēc kārtas.

Kopš 2015. gada sezonas virslīgas čempionātā tiek noteikts un sveikts katra apļa labākais jaunais spēlētājs. Kandidātus izvirza Latvijas Futbola federācijas (LFF) Treneru padome, savukārt balsojumā papildus piedalās mediji un klubu galvenie treneri. Būtiskākais kritērijs šīs balvas saņemšanai ir vecuma ierobežojums, proti, spēlētājam ir jāatbilst U-21 vecuma kategorijai.