Kādēļ čehu hokeja leģenda priecājas par savas izlases nepiedalīšanos NHL četru nāciju turnīrā?
Dominiks Hašeks 2023. gadā kara izpostītajā Borodjankas pilsētā Ukrainā (foto: Hašeka "X" konts)
Hokejs
2024. gada 28. februāris, 14:16

Kādēļ čehu hokeja leģenda priecājas par savas izlases nepiedalīšanos NHL četru nāciju turnīrā?

Sporta nodaļa

Jauns.lv

Leģendārais čehu vārtsargs, olimpiskais čempions un divkārtējais Stenlija kausa ieguvējs Dominiks Hašeks paskaidrojis, kādēļ paradoksālā veidā viņš ir priecīgs, ka Čehijas izlase nav uzaicināta uz Nacionālās hokeja līgas (NHL) organizēto pasaules hokeja elites Četru nāciju turnīru.

“Jūs zināt manu nostāju par pašreizējo NHL attieksmi,” viņš izteicās izdevumam “Championat”. “Tas ir NHL turnīrs. Un pat ja tajā nepiedalīsies Krievijas hokejisti, ir jāatceras, ka tā ir Nacionālās hokeja līgas reklāma, bet Krievijas hokejisti drīkst spēlēt NHL. Nacionālā hokeja līga ir Krievijas agresijas reklāma un ir atbildīga. Tādēļ esmu priecīgs, ka šajā turnīrā nepiedalīsies Čehijas spēlētāji.”

“Four Nations Face-off” turnīrs notiks 2025. gadā no 12. līdz 20. februārim Kanādā un ASV, tajā piedalīsies Kanāda, ASV, Zviedrija un Somija, kuras pārstāvēs NHL spēlējošie hokejisti.

2002. gada olimpiskais čempions savulaik aicināja NHL vadību atkāpties no amata sakarā ar gļēvo nostāju Krievijas agresijas jautājumā. Viņš paziņoja, ka līgas komisārs Gerijs Betmens un viņa vietnieks Bils Deilijs izrādīja necieņu pret Čehijas Ārlietu ministriju, NHL pirmssezonas spēlēs Prāgā pieļaujot Krievijas hokejistu piedalīšanos.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā NHL apturēja sakarus ar Kontinentālo hokeja līgu (KHL) un lika klubiem pārtraukt tiešus un netiešus sakarus ar KHL komandu pārstāvjiem.

Divkārtējais Stenlija kausa ieguvējs Detroitas "Red Wings" sastāvā Dominiks Hašeks tiek uzskatīts par vienu no visu laiku labākajiem hokeja vārtsargiem. Par savu spēles stilu un spēcīgo personību viņu NHL iedēvēja par "Dominatoru". Savas 31 gadu ilgās hokejista karjeras laikā visvairāk reižu — sešas! — ieguva Vezinas balvu kā NHL labākais vārtsargs un viņš ir vienīgais vārtsargs, kurš divas reizes ieguvis Hārta balvu kā līgas vērtīgākais spēlētājs.