2024. gada 4. februāris, 23:32

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis svētdien guva 15 punktus Itālijas A sērijas mačā un sekmēja Trento "Aquila" komandas uzvaru.

Trento basketbolisti savā laukumā ar rezultātu 90:84 (20:29, 25:15, 21:21, 24:19) pārspēja "Varese" vienību.

Gražulis, laukumā pavadot 25 minūtes, realizēja trīs no septiņiem divpunktu metieniem un trīs no četriem tālmetieniem, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, bloķēja trīs metienus, atdeva divas rezultatīvas piespēles, divreiz pārkāpa noteikumus, iekrāja 16 efektivitātes koeficienta punktus un tika pie negatīva +/- rādītāja (-2).

Mājiniekiem rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Mets Mūnijs, bet pretiniekiem 23 punktus guva Šons Makdermots.

Tikmēr Artūrs Strautiņš guva septiņus punktus, kamēr viņa pārstāvētā Tortonas "Derthona" viesos ar rezultātu 86:77 (16:18, 26:21, 21:11, 23:27) uzvarēja "Brindisi" basketbolistus.

Strautiņš 26 minūtēs grozā raidīja divus no četriem divpunktu metieniem un vienu no četriem tālmetieniem, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, pieļāva vienu kļūdu, atdeva trīs rezultatīvas piespēles, vienreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja vienu piezīmi, iekrāja deviņus efektivitātes koeficienta punktus un pozitīvu +/- rādītāju (+6).

Uzvarētājiem 16 punktus guva Kolbijs Ross, bet zaudētāju rindās 19 punkti bija Ksavjeram Snīdam.

Citā spēlē "Scafati" bez Jāna Strēlnieka pieteikumā mājās ar 83:82 pārspēja "Pesaro" basketbolistus.

Pirmdien Lukas Banki vadītā un Riharda Lomaža pārstāvētā Boloņas "Virtus" viesosies Trevizo.

Boloņas komanda ar 13 uzvarām 18 spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu, Trento klubs un "Scafati" ar bilanci 10-9 noslēdz labāko astoņnieku, bet "Derthona" ar deviņām uzvarām ir  desmitā 16 vienību konkurencē.

Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas "EA7 Emporio Armani Olimpia", kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja Boloņas "Virtus".