Pasečņikam vēl viena ražena spēle spēcīgajā Spānijas čempionātā
Anžejs Pasečņiks pēdējās nedēļās ir viens no labākajiem centra spēlētājiem Spānijā.
2024. gada 3. februāris, 22:08

Latvijas basketbolists Anžejs Pasečņiks sestdien Badalonā guva 14 punktus "Palencia" zaudējumā Spānijas augstākās līgas (ACB) mačā, bet Artūrs un Rodions Kuruci kopā sakrāja 18 punktus Mursijas UCAM panākumā savā laukumā.

Palensijas basketbolisti viesos ar 77:89 (24:19, 16:19, 17:25, 20:26) atzina Badalonas "Joventut" pārākumu.

Pasečņiks laukumā pavadīja 27 minūtes un 59 sekundes, realizējot sešus no septiņiem divpunktu metieniem un divus no pieciem soda metieniem, bet netrāpīja vienīgo tālmetienu. Viņš izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, sakrāja rezultatīvu piespēli, trīs kļūdas, divus bloķētus metienus, četrus noteikumu pārkāpumus, izprovocēja sešas piezīmes pretiniekiem, kā arī spēli beidza ar +/- rādītāju -3 un efektivitātes koeficientu 17.

"Palencia" rindās 17 punktus guva bijušais "VEF Rīga" spēlētājs Aizija Pinjeiro, bet 14 punktus guva arī Kajs van der Vūrsts.

Uzvarētājiem 15 punktus un sešas rezultatīvas piespēles sakrāja Šenons Evanss.

UCAM mājās ar 96:76 (18:19, 32:13, 26:18, 20:26) apspēlēja "Bilbao".

R.Kurucs 20 minūtēs un 45 sekundēs laukumā realizēja četrus no pieciem divpunktu metieniem, vienīgo tālmetienu un abus soda metienus. Viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas, sakrāja rezultatīvu piespēli, divas kļūdas, četrus noteikumu pārkāpumus, četras izprovocētas piezīmes pretiniekiem, kā arī spēli beidza ar +/- rādītāju +8 un efektivitātes koeficientu 15.

A.Kurucs laukumā pavadīja 19 minūtes un trīs sekundes, realizējot vienīgo divpunktu metienu un vienu no trim tālmetieniem. Viņš izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, sakrāja rezultatīvu piespēli, pārķertu bumbu, divus noteikumu pārkāpumus, kā arī spēli beidza ar +/- rādītāju +12 un efektivitātes koeficientu četri.

Rezultatīvākais mājiniekiem ar 19 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Dilans Eniss, bet viesiem 12 punktus guva Trigvi Hlinasons.

Artūra un Rodiona Kuruca pārstāvētā Mursijas UCAM ar 12 uzvarām 21 spēlē ir piektā, Mārča Šteinberga pārstāvētā Manrezas "Baxi" ar ar 11 uzvarām 20 spēlēs ieņem desmito vietu, bet "Palencia" ar bilanci 3-18 ir pēdējā 18 vienību čempionātā.

Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva "Barcelona", kas finālsērijā ar 3-0 uzvarēja Madrides "Real".

Tikmēr Kārlis Šiliņš guva četrus punktus "Gottingen" zaudējumā Vācijas bundeslīgas spēlē. Getingenes komanda izbraukumā ar 72:97 (20:22, 13:18, 23:33, 16:24) piekāpās Ludvigsburgas "Riesen".

Šiliņš laukumā devās pamatsastāvā, spēlējot 20 minūtes un 35 sekundes un realizējot divus no sešiem divpunktu metieniem, bet netrāpot abus tālmetienus un abus soda metienus. Viņš izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, vienreiz pārtvēra bumbu un noslēdza maču ar +/- rādītāju -4 un efektivitātes koeficientu četri.

Viesu rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Deivids Dejuliass, bet par punktu mazāk guva Fedors Žugičs.

Mājinieku panākumu ar 20 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām sekmēja Edijs Edigins, bet 17 punktus guva Džerens Luiss.

"Gottingen" ar bilanci 5-12 ir 15., bet Kriša Helmaņa pārstāvētā Tībingenes "Tigers" ar piecām uzvarām 19 spēlēs - 16.vietā 18 komandu konkurencē.

Pagājušajā sezonā par Vācijas čempioni kļuva Ulmas "Ratiopharm", kas finālsērijā ar 3-1 uzvarēja Bonnas "Telekom".