foto: LETA
Arī Čavars nestartēs Olimpiādē, ja tajā piedalīsies krievi un baltkrievi
Agnis Čavars.
Basketbols
2023. gada 13. decembris, 09:18

Arī Čavars nestartēs Olimpiādē, ja tajā piedalīsies krievi un baltkrievi

Jauns.lv/LETA

Ja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) nemainīs savu lēmumu un atļaus Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs, tad četrgades lielākajā sporta notikumā nepiedalīsies arī 3x3 basketbolists Agnis Čavars.

Kā zināms, līdzīgu nostāju iepriekš pauda arī Čavara komandas biedri un olimpiskie čempioni Kārlis Lasmanis un Nauris Miezis.

"Sekojot veselajam saprātam, pievienojos Naura Mieža pozīcijai - ja būs agresori, es nepiedalīšos," laikraksts "Latvija Avīze" trešdien citē Čavaru. "Domāju, ka visa 3x3 komanda uzskata līdzīgi. Kādam ir jāsāk runāt, lai ātrāk tiktu pieņemts lēmums, jo iesaistīti daudzi cilvēki."

Jau ziņots, ka SOK piektdien atļāva Krievijas un Baltkrievijas sportistiem nākamā gada Parīzes olimpiskajās spēlēs piedalīties kā neitrāliem atlētiem.

Kā atzina Čavars, viņam šāds SOK lēmums nav bijis pārsteigums, taču neizprotama ir starptautisko sporta veidu federāciju rīcība, pieļaujot viņu dalību kvalifikācijas sacensībās. "Jā, dažādos amatos tur ir krievi, bet viens jau nav lēmējs," sacīja latviešu basketbolists. "Tas liek atvērt acis, ir jāsakārto sava virtuve, nevis jācer, ka augstākstāvoša organizācija to izdarīs tavā vietā."

Jautājumā par 2024.gada olimpiskajām spēlēm Parīzē Latvija, pirmkārt, gaidīs pašas Ukrainas viedokli un lēmumu par tālāko rīcību, informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

IZM skaidro, ka pašlaik esot iespējami dažādi rīcības scenāriji. Publiskā telpā kā viens no risinājumiem ir izskanējis panākt, lai SOK atceļ savu lēmumu.