foto: Edijs Pālens/LETA
Pasaules labākais telpu futbolists: vēlos palīdzēt "Riga" komandai kļūt labākai
Portugāļu telpu futbola leģenda Rikārdo Filipe da Silva Braga jeb Rikardinju pēc daudzu domām tiek uzskatīts par visu laiku labāko telpu futbolistu.
Futbols
2023. gada 29. novembris, 18:40

Pasaules labākais telpu futbolists: vēlos palīdzēt "Riga" komandai kļūt labākai

Jauns.lv

Latvijas čempionvienība telpu futbolā “Riga” šodien Jelgavā sāks dalību UEFA Čempionu līgas elites kārtā, pret trim ļoti spēcīgiem pretiniekiem cīnoties par finālčetrinieka turnīra sasniegšanu. “Riga” komandā spēlējošais portugālis Rikardinju, kurš savā karjerā sešas reizes atzīts par gada labāko pasaules spēlētāju un daudzu uzskatā ir visu laiku labākais telpu futbolists, intervijā novembra "Sporta Avīzes" numuram pauda vēlmi palīdzēt “Riga” komandai un spēlētājiem kļūt labākiem.

Žurnālā lasāms plašs stāsts par “Riga” komandu un to, kā sastāvam ir iespējams piesaistīt pasaules labāko spēlētāju. Vienība tika dibināta vēl 2012. gadā un ilgstoši startēja ar nosaukumu “Petrow”, 2020. gadā pirmoreiz uzvarot Latvijas čempionātā. 2022. gadā tas tika paveikts otro reizi, bet šajā pavasarī vienība trešo reizi triumfēja jau ar nosaukumu “Riga”, turklāt finālsērijā tika apspēlēts klubs “RFS Futsal” – Latvijas futbola Virslīgas grandu duelis pārgājis arī uz telpu futbolu.

Uzsākot sadarbību ar “Riga” sistēmu, ievērojami pieaudzis telpu futbola kluba budžets. Vienības prezidents Mārtiņš Petrovs intervijā atklāj, ka “Riga” dod aptuveni 80% telpu futbola komandas budžeta. Zinot, ka gaidāms cienījams finansējums, komanda vasarā arī meklēja atbilstošu sastāva papildinājumu, kas novedis pie tā, ka bez Rikardinju galvaspilsētas komandas rindās šosezon ir arī 2016. gada pasaules čempions ar Argentīnas izlasi Konstantino Vaporaki jeb Kiki un vēl vairāki spēcīgi brazīļu un argentīniešu leģionāri.

"Pirms trim gadiem telpu futbolā aģentu nebija un varēji spēlētājam feisbukā pajautāt, vai viņš negrib spēlēt pie mums, bet tagad sporta veids attīstījies tik tālu, ka viņš atbildēs, lai vērsies pie aģenta. Rikardinju aģents ir šeit iepriekš spēlējušais Arnaldu, un tieši viņu arī piesaistījām savai komandai, jo viņš zina Latvijas vidi, klimatu, apstākļus, zāles," stāsta Petrovs un atklāj, ka sākumā Riga vadība nemaz nav vēlējusies slēgt līgumu ar Rikardinju, kurš nesen nosvinēja savu 38. dzimšanas dienu, jo šķitis, ka leģendārais spēlētājs jau ir pārāk vecs. Beigās tomēr domas mainījuši. "Mums vienmēr mērķis bijis atrast spēlētājus, kuri ir galvastiesu pārāki par mūsējiem. Nav jēgas piesaistīt leģionāru, kurš atrodas vienādā līmenī ar vietējo."

“Riga” spērusi platu soli pretim tam, lai kļūtu par pilnībā profesionālu komandu, jo tās rindās šosezon ir 16 profesionālu spēlētāju. Tomēr parasti telpu futbola vienības sastāvā ir tikai aptuveni 16 laukuma spēlētāju, bet Latvijas čempionu rindās tādi pašlaik ir 22 un vēl seši vārtsargi. «Mūsu mērķis ir attīstīt jaunatni. Gribam, lai jaunieši kopā ar šiem leģionāriem izaug līdz līmenim, ka nākotnē, paņemot 2–3 ārzemniekus, varam visus mierīgi apspēlēt,» saka Petrovs, piebilstot, ka leģionāri ar sapratni izturas pret viņiem piešķirto papildu uzdevumu dot padomus vietējiem censoņiem.

Rikardinju, kurš daudzu vērtējumā tiek saukts par visu laiku labāko telpu futbolistu pasaulē un, pateicoties savām bumbas pārvaldīšanas prasmēm, ieguvis iesauku Burvis. 2010. un no 2014. līdz 2018. gadam atzīts par pasaules labāko spēlētāju, 2021. gadā Portugāles izlases sastāvā kļuvis par pasaules čempionu un labāko spēlētāju, bet 2016. gadā – par pasaules čempionāta rezultatīvāko spēlētāju. Šī ir tikai ļoti maza daļa no tituliem un balvām, ko portugālis savā karjerā guvis, un vienu ļoti cienījamu rādītāju viņš sasniedza arī augustā Salaspilī, ar 55 precīziem sitieniem izvirzoties UEFA Čempionu līgas visu laiku labāko vārtu guvēju saraksta galvgalī.

Pagājušajā sezonā Rikardinju spēlēja Indonēzijas čempionātā un vasarā saņēmis trīs piedāvājumus – no Portugāles, Spānijas un Latvijas. "Tikai šī komanda piedalās Čempionu līgā, un es ļoti vēlējos tur atgriezties, jo iepriekšējo reizi, kad spēlēju šajā turnīrā, bija manas karjeras neveiksmīgākais posms Francijā, kur bija lielas problēmas ar klubu un prezidentu. Nodomāju – kāpēc gan ne? Kāpēc nesniegt savu pieredzi šim klubam un nepalīdzēt spēlētājiem un komandai kļūt labākiem? Vēlējos galvā izdzēst neseno vēsturi par Čempionu līgu un pierādīt sevi no jauna."

Šīs sezonas galvenais mērķis klubam ir UEFA Čempionu līga, un prezidents Mārtiņš Petrovs nevairās teikt, ka vēlas, lai “Riga “ sacensībās sasniedz finālčetrinieka turnīru. Latvijas komanda Salaspilī un Čehijā droši pārvarēja pirmās divas kārtas, bet trešajā, kas šodien sākas Jelgavā, uzdevums būs ļoti grūts. Trešdien plkst. 19 pirmajā spēlē “Riga” komandai Zemgales Olimpiskajā centrā pretim stāsies Francijas čempioni "Etoile Lavalloise", kā budžets lēšams ap 1,3 miljoniem, dienu vēlāk gaidāms Itālijas čempiones "Feldi Eboli" pārbaudījums, bet sestdien rīdzinieki tiksies ar Spānijas superlkluba "Barcelona" telpu futbola komandu. Finālčetrinieka turnīrā iekļūs vien apakšgrupas uzvarētāja. Visu spēļu tiešraides būs iespējams vērot kanālā TV4.

Plašu stāstu par “Riga” telpu futbola komandas vēsturi, ambīcijām un slavenajiem leģionāriem lasiet novembra "Sporta Avīzē", kas vēl pēdējo nedēļu pieejama labākajās preses tirdzniecības vietās.