foto: Action Images
Draudzeni nogalinājušais protēžu skrējējs Pistoriuss jau pēc pāris mēnešiem būs brīvībā
Oskars Pistoriuss no Dienvidāfrikas varoņa ātri kļuva par noziedznieku.
Sporta zvaigznes
2023. gada 24. novembris, 14:48

Draudzeni nogalinājušais protēžu skrējējs Pistoriuss jau pēc pāris mēnešiem būs brīvībā

Jauns.lv/LETA

Titulētais paralimpietis Oskars Pistoriuss, kurš izcieš 13 gadu cietumsodu par savas draudzenes Rīvas Stīnkempas noslepkavošanu, 5. janvārī tiks atbrīvots no ieslodzījuma.

Šī gada martā tika noraidīta Pistoriusa prasība par pirmstermiņa atbrīvošanu, jo Dienvidāfrikas Republikā (DĀR) uz to var pretendēt, ja ir izciesta vismaz puse no piespriestā soda. Pistoriuss prasību izvirzīja atkārtoti un piektdien norisinājās viņa uzklausīšana, pēc kuras tika pieņemts lēmums par pirmstermiņa atbrīvošanu.

Šeit Oskars Pistoriuss nonāvēja savu draudzeni

Pistoriuss tiek apsūdzēts savas draudzenes Rīvas Stīnkempas nošaušanā viņa mājā Pretorijā Svētā Valentīna dienā aizvadītā gada 14.februārī. Pistoriuss tiesā vairākas ...

gallery icon

Probācijas komisija, piešķirot pirmstermiņa atbrīvošanu, ņem vērā vairākus faktorus, starp kuriem ir viņa uzvedība cietumā, garīgā veselība un iespējamība veikt vēl kādu noziegumu. Savukārt noslepkavotās draudzenes māte Džūna Stīnkempa vēstulē komisijai apšaubīja, vai Pistoriuss cietumā ticis galā ar savām rakstura problēmām, un pauda bažas par to sieviešu drošību, kuras būs viņa klātbūtnē.

Sākotnēji Pistoriusam 2014. gadā tika piespriests piecu gadu cietumsods, jo atlēts tika atzīts par vainīgu slepkavībā bez iepriekšēja nodoma. Cietumā viņš devās 2014. gada oktobrī, taču gadu vēlāk viņš tika atbrīvots un sods aizstāts ar mājas arestu. Tomēr prokuratūra iesniedza apelāciju iepriekš piešķirtajam sodam, ko DĀR Augstākās tiesas Apelācijas komisija apmierināja, atzīstot Pistoriusu par vainīgu slepkavībā.

Oskara Pistoriusa draudzene - Rīva Stīnkampa

gallery icon

Savukārt Pistoriuss pēc tam ar apelāciju vērsās Konstitucionālajā tiesā, apstrīdot Apelāciju komisijas pieņemto lēmumu, tomēr arī toreiz prasība tika noraidīta un šī lieta tika izskatīta atkārtoti. 2017. gadā Pistorisuam piesprieda 13 gadu un piecu mēnešu cietumsodu.

Pistoriuss tika apsūdzēts savas draudzenes Stīnkempas nošaušanā viņa mājā Pretorijā Svētā Valentīna dienā 2013. gada 14. februārī. Iepriekš Pistoriuss tiesā vairākas reizes izteicās, ka veicis šāvienus cauri vannas istabas durvīm, kur slēpās viņa draudzene, jo bijis "šausmīgi nobijies", ka kāds caur atvērtu logu ielauzies viņa mājā.

37 gadus vecais Pistoriuss, kurš skriešanai izmantoja īpašas protēzes, 2012. gada vasarā piedalījās Londonas olimpiskajās spēlēs. DĀR sportists kļuva par pirmo cilvēku ar invaliditāti spēļu vēsturē, kurš sacenties ar pasaules labākajiem atlētiem.