foto: Paula Čurkste/LETA
Latvijas basketbola izlase iekļauta olimpiskās kvalifikācijas pirmajā grozā
Latvijas izlases basketbolisti.
Basketbols
2023. gada 24. novembris, 12:43

Latvijas basketbola izlase iekļauta olimpiskās kvalifikācijas pirmajā grozā

Jauns.lv/LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlase 2024. gada Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra izlozē būs pirmajā grozā, liecina Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) ceturtdien publicētā izlozes kārtība.

Kā šonedēļ ziņoja basketbola apskatnieks Donāts Urbons, 27. novembrī kā kvalifikācijas turnīru rīkotājas, visticamāk, tiks nosauktas Spānija, Latvija, Grieķija un Puertoriko. Ja tas tā notiks, tad ar šīm izlasēm un pirmā groza vienībām Latvijas izlasei kvalifikācijā nekādi nevar tikties.

Balstoties uz FIBA pasaules rangu, kas tika atjaunots pēc Pasaules kausa finālturnīra, izlozes pirmajā grozā ir Spānija, Latvija, Lietuva un Slovēnija. Otrajā grozā ir Brazīlija, Itālija, Grieķija, Polija, trešajā - Puertoriko, Melnkalne, Dominikānas Republika un Somija, ceturtajā - Jaunzēlande, Gruzija, Meksika un Libāna, piektajā - Horvātija, Kotdivuāra, Angola un Filipīnas, bet sestajā - Ēģipte, Bahamu salas, Kamerūna un Bahreina.

Katrā kvalifikācijas turnīrā būs A un B apakšgrupas. Pirmā, ceturtā un piektā groza izlases būs ielozētas A apakšgrupās, bet otrā, trešā un sestā - B apakšgrupās.

Katrā apakšgrupā no Eiropas nevarēs būt vairāk par divām izlasēm, bet vienā kvalifikācijas turnīrā - ne vairāk par trīs Eiropas komandām. Tāpat vienā kvalifikācijas apakšgrupā nedrīkstēs būt vairāk par vienu Amerikas zonas izlasi, bet vienā kvalifikācijas turnīrā - vairāk par vienu komandu no Āzijas un Okeānijas zonas un vairāk par vienu no Āfrikas zonas.

Kopumā pēdējā kvalifikācijā piedalīsies 24 komandas, kas tiks sadalītas un ielozētas četros turnīros pa sešām izlasēm katrā. Olimpiādei kvalificēsies tikai turnīru uzvarētāji.

Kvalifikācijas turnīri tiks aizvadīti no 2024. gada 2. līdz 7. jūlijam, bet vīriešu basketbola turnīrs Parīzes olimpiskajās spēlēs norisināsies no 27. jūlija līdz 10. augustam, grupu turnīrus aizvadot Lillē, bet izšķirošās cīņas - Parīzē.