foto: AP/Scanpix
Ostapenko sezonu pabeidz pasaules ranga 13. vietā
Aļona Ostapenko aizvadījusi vienu no veiksmīgākajām sezonām savā karjerā.
Citi sporta veidi
2023. gada 7. novembris, 11:53

Ostapenko sezonu pabeidz pasaules ranga 13. vietā

Jauns.lv/LETA

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko šo sezonu noslēgusi Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) pasaules ranga 13. pozīcijā, bet par pasaules pirmo raketi atkal kļuvusi poliete Iga Švjonteka.

Par četrām vietām zemāk jaunajā rangā ir Darja Semeņistaja, ieņemot 135. vietu, trīs pozīciju kāpumu piedzīvojusi Daniela Vismane (357.), bet Diāna Marcinkēviča pakāpusies par piecām vietām un ieņem 367. pozīciju. Anna Ozerova atkāpusies par 11 vietām un ir 1036., Kamilla Bartone saglabā 1135. vietu, Margarita Ignatjeva atkāpusies par četrām vietām (1217.), bet Valerija Kargina - par sešām (1303.).

Pēc uzvaras sezonas noslēguma turnīrā jeb "WTA Finals" pirmo vietu atguvusi poliete Iga Švjonteka, kas uz otro pozīciju nobīdījusi neatkarīgo sportisti Arinu Sabaļenku, bet trešā joprojām ir amerikāniete Koko Gofa. Jeļena Ribakina no Kazahstānas saglabā ceturto vietu, ASV sportiste Džesika Pegula ir piektā, bet par vienu pozīciju augstāk uz sesto vietu pakāpusies tunisiete Onsa Žabēra, kura apsteigusi Markētu Vondroušovu no Čehijas. Astoto pozīciju saglabā cita Čehijas tenisiste Karolīna Muhova, devītā joprojām ir grieķiete Marija Sakari, bet labāko desmitnieku noslēdz čehiete Barbora Krejčīkova.

Dubultspēļu rangā Ostapenko saglabā 36. vietu, trīs vietas augstāk nekā pagājušajā nedēļā ir Vismane (175.), bet jaunu personīgo rekordu sasniegusi Darja Semeņistaja, kura pakāpusies par 31 pozīciju un tagad ir 201. vietā.

Četras vietas zaudējusi Marcinkēviča (222.), bet 11 vietas zemāk ir Ignatjeva (818.). Ozerova ir veikusi deviņu vietu kāpumu (1037.), bet par 306 vietām pakāpusies ir Kamilla Bartone (1089.), Marija Semeņistaja (1498.) zaudējusi deviņas vietas, bet no ranga izkritusi ir Denīza Marcinkēviča.