foto: Sieviešu futbola līga
"Rīga" futbolistes otro sezonu pēc kārtas nodrošina Latvijas čempiontitulu
SFK "Rīga" futbolistes.
Futbols
2023. gada 20. oktobris, 13:38

"Rīga" futbolistes otro sezonu pēc kārtas nodrošina Latvijas čempiontitulu

Jauns.lv/LETA

Sieviešu futbola klubs "Rīga" ceturtdien nodrošināja pirmo vietu Sieviešu futbola līgā (SFL), kļūstot par čempionēm otro gadu pēc kārtas, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

"Rīga" futbolistes ceturtdien savā laukumā ar 5:1 pārspēja "Audu" un nodrošināja čempiontitulu divas spēles pirms turnīra beigām.

Līdzšinējās 19 turnīra spēlēs "Rīga" komanda iekrājusi 16 uzvaras un trīs neizšķirtus - divreiz 1:1 pret "Liepājas Futbola skolu" un 0:0 pret "Metta". Rīdzinieces sakrājušas 51 punktu, kamēr liepājnieces ar 45 punktiem ir otrajā pozīcijā un vairs nevar apsteigt Rīgas vienību.

Kamēr "Liepājas Futbola skola" jau nodrošinājusi arī otro vietu, noslēdzošajās divās spēļu kārtās tiks noskaidrota bronzas medaļu ieguvēja, par trešo pozīciju cīnoties "Metta" un "Olaine" vienībām.

Šosezon pirmoreiz SFL vēsturē turnīrā piedalās astoņas komandas. Valsts augstākajā sieviešu futbola līgā iepriekš lielākais komandu skaits bija septiņas 2014. un 2022.gada sezonās. Līgas attīstības plāns paredz astoņu komandu dalību ar izkrišanas un paaugstināšanās sistēmu, tādējādi nodrošinot ritmisku spēļu kalendāru un veicinot konkurenci komandu starpā.

Pērn SFL čempionu titulu izcīnīja "Rīga", kas 18 spēlēs punktus zaudēja tikai vienu reizi, bet sudraba medaļas otro reizi vēsturē izcīnīja "Metta", un trešajā pozīcijā ierindojās "Super Nova".