Mārtiņš Blūms ar ne pārāk sekmīgu sniegumu iepazinis olimpisko trasi
Mārtiņš Blūms.
2023. gada 26. septembris, 14:50

Latvijas kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms svētdien Francijā ierindojās 25. vietā UCI C1 kategorijas sacensībās olimpiskajā krosā (MTB XCO), kas notika jaunajā olimpiskajā trasē, portālam Jauns.lv pavēstīja Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF).

Kopumā sacensībās startēja 42 sportisti, bet par uzvarētāju kļuva mājinieks Viktors Koreckijs, kurš par vienu sekundi apsteidza Antonu Kūperu no Jaunzēlandes, bet četras sekundes francūzim zaudēja Nino Šurters no Šveices.

Latvijas sportists uzvarētājam zaudēja divas minūtes un 51 sekundi.

LRF ziņo, ka olimpiskā trase ir praktiski pabeigta, tomēr nav izslēgts, ka varētu būt kādas izmaiņas šķēršļu izvietojumā. Trase kopumā esot bijusi līdzīga šī gada pasaules čempionāta trasei Skotijā, kur Mārtiņš Blūms izcīnīja 11. vietu.

Pēc šīm sacensībām Blūms devies uz Ziemļameriku, lai ASV un Kanādā aizvadītu nākamos divus Pasaules kausa posmus.

Sezonas kopvērtējumā cēsinieks ieņem desmito vietu, savukārt pasaules rangā viņš ieņem 11. pozīciju. Līdz ar to Latvijas sportists nepilnus desmit mēnešus pirms Parīzes olimpiskajām spēlēm var justies samērā komfortabli par dalību tajās.