foto: Edijs Pālens/LETA
Bijušais Valsts prezidents vēlas palikt pie Latvijas Basketbola savienības stūres
Pie Brīvības pieminekļa sagaida Latvijas vīriešu basketbola izlasi pēc piektās vietas iegūšanas Pasaules kausā basketbolā Manilā.
Basketbols
2023. gada 21. septembris, 17:34

Bijušais Valsts prezidents vēlas palikt pie Latvijas Basketbola savienības stūres

Jauns.lv/LETA

Bijušais Valsts prezidents un esošais Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Raimonds Vējonis atkārtoti kandidēs LBS prezidenta vēlēšanās, kas notiks 25.novembrī, - to Vējonis apstiprinājis savā "Facebook" kontā.

Vējonis par LBS prezidentu tika ievēlēts 2020.gada 21.janvārī.

"Esmu gatavs turpināt strādāt, lai turpinātu iesākto un attīstītu jaunas iniciatīvas," raksta Vējonis, "visus četrus gadus esmu bijis atvērts konstruktīvām sarunām ar LBS biedriem un tuvākajā laikā vēlreiz tikšos ar daudziem LBS biedriem, uzklausot viedokļus, idejas un vajadzības."

Savu redzējumu LBS prezidents sola apkopot programmā, kas tiks iesniegta "līdz LBS statūtos paredzētajam termiņam".

Latvijas basketbola izlasi pie Brīvības pieminekļa sagaida ap 5000 līdzjutēju

Pirmdien Latvijas basketbola sagaidīšanas pasākumā Rīgā pie Brīvības pieminekļa bija pulcējušies aptuveni 5000 līdzjutēju, liecina Valsts policijas aplēses.

gallery icon
206

Skaistākie mirkļi un patiesas emocijas: Latvijas basketbola izlase Pasaules kausā 2023

gallery icon
54

LBS prezidents tiks vēlēts organizācijas biedru sapulces laikā.

Pašreizējais Vējoņa pilnvaru termiņš beigsies 2024.gada 20.janvārī.

Saskaņā ar LBS statūtiem katrs LBS biedrs var izvirzīt LBS prezidenta amata kandidātu ne vēlāk kā kalendāro mēnesi pirms biedru sapulces - līdz 2023.gada 24.oktobrim, iesniedzot ģenerālsekretāram rakstveida iesniegumu un pievienojot izvirzītā kandidāta rakstveida piekrišanu ieņemt prezidenta amatu, kandidāta autobiogrāfiju, kandidāta rakstiski sagatavotu Latvijas basketbola attīstības programmu un prioritātes četru gadu posmam.

Vējonis par LBS prezidentu tika ievēlēts, saņemot 34 balsis, bet viņa konkurente Anete Jēkabsone-Žogota tika pie 14 balsīm. Kaspars Cipruss savu kandidatūru atsauca un tajā pašā gadā tika apstiprināts par LBS ģenerālsekretāru.