Latvijas basketbola izlasi pie Brīvības pieminekļa sagaida ap 5000 līdzjutēju

Pirmdien Latvijas basketbola sagaidīšanas pasākumā Rīgā pie Brīvības pieminekļa bija pulcējušies aptuveni 5000 līdzjutēju, liecina Valsts policijas aplēses.

gallery icon
Basketbols
2023. gada 14. septembris, 06:06

Kuram miljoni, kuram simts tūkstošu - cik īsti pelna Latvijas izlases basketbolisti

Juris Vaidakovs

Žurnāls "Kas Jauns"

Kristaps Saulītis

Žurnāls "Kas Jauns"

Debitējot Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā basketbolā, Latvijas izlase iekļuva starp sešām labākajām valstsvienībām uz planētas. Interesanti, cik tad pelna mūsu basketbolisti salīdzinājumā ar viņu pretiniekiem - pasaules zvaigznēm?

Visus jau interesē, kas citam maciņā, tāpēc katru gadu TV raidījums "Ūdenszeļļi" un tā vadītājs Edgars Buļs taisa Latvijas basketbolistu algu topu.

Šogad tas vēl nebija tapis, it sevišķi, ja liela daļa Latvijas vadošo basketbolistu jaunos līgumus noslēdza tikai šovasar. Turklāt pēc izlases puišu izcilā snieguma, visticamāk, daži pat tiks pie daudz vērtīgākiem līgumiem.

Skaistākie mirkļi un patiesas emocijas: Latvijas basketbola izlase Pasaules kausā 2023

gallery icon

Informāciju, cik pelna Latvijas izlasē iekļautie basketbolisti, Edgars Buļs apkopojis speciāli žurnālam "Kas Jauns". Sarakstā esošās summas ir norādītas eiro un pēc nodokļu nomaksas sezonā.

Jāņem vērā!

Oficiālā informācija par basketbolistu precīzu atalgojumu pieejama tikai par NBA spēlētājiem, jo Eiropas un citu valstu līgās klubi šādu informāciju nepublisko. Tāpēc raidījuma "Ūdenszeļļi" vadītājs Edgars Buļs, lai uzzinātu Latvijas izlases basketbolistu algu apmērus, sazinājies gan ar sportistu aģentiem, gan komandu pārstāvjiem, kā arī pašiem basketbolistiem un citām sportam pietuvinātām personām, līdz ar to viņa minētās summas ir ļoti tuvu realitātei.

Cerams, ka tuvākajos gados par Eiropas vadošajiem basketbolistiem publiski būs pieejama daudz oficiālāka informācija – vismaz Eiropas spēcīgākajās klubu sacensībās ULEB Eirolīgā –, jo algu atklātība ir viens no jaunā organizācijas izpilddirektora, kādreizējā Kauņas "Žalgiris" ģenerālmenedžera Pauļus Motejūna mērķiem.

Nākamā lapa: Atalgotākais - Dāvis Bertāns