foto: EPA/Scanpix
Vingegords kļūst par divkārtēju "Tour de France" čempionu
Jonass Vingegords (vidū) otrreiz triumfē prestižajā velobraucienā
Citi sporta veidi
2023. gada 23. jūlijs, 22:15

Vingegords kļūst par divkārtēju "Tour de France" čempionu

Jauns.lv/LETA

Dānijas riteņbraucējs Jonass Vingegords svētdien, finišējot prestižā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" 21.posmā, oficiāli kļuva par Francijas tūres divkārtēju čempionu, bet pēdējā posmā uzvarēja beļģis Žordi Mēss.

Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands savu karjerā trešo "Tour de France" noslēgs ap 50.vietu kopvērtējumā.

Vēsturē 110. "Tour de France" velobrauciens svētdien noslēdzās ar 115,1 kilometru garu grupas braucienu un Senkantēnas līdz Parīzei, pirms finiša Elizejas laukos Francijas galvaspilsētā veicot vairākus apļus.

Vingegords ("Jumbo-Visma") pirms pēdējā posma bija iekrājis vairāk nekā septiņu minūšu pārsvaru pār slovēni Tadeju Pogačaru (UAE) un tikai liela neveiksme, kas liegtu sasniegt finišu, viņam neļautu kļūt par čempionu. Nedēļas ievadā dānim bija tikai desmit sekunžu pārsvars kopvērtējumā, individuālajā braucienā viņš to palielināja teju līdz divām minūtēm, bet trešdien tūres smagākā posma pēdējā kāpumā ieguva septiņu minūšu un 35 sekunžu handikapu.

Riteņbraucēji 21 posmā veica vairāk nekā 3400 kilometru.

Pērn savu pirmo lielo titulu Francijā izcīnīja Vingegords, pārspējot iepriekšējo divu gadu čempionu Pogačaru. Toms Skujiņš ierindojās 60., bet Neilands - 78.vietā.

Neilands "Tour de France" piedalījās trešo reizi karjerā. "Israel - Premier Tech" komanda pēc pērnās sezonas zaudēja UCI Pasaules tūres līmeņa licenci, šogad "Tour de France" startējot ar rīkotāju speciālo ielūgumu. Komandai tika izvirzīts mērķis - cīnīties par uzvarām atsevišķos posmos.