Citi sporta veidi
2023. gada 8. jūlijs, 12:14

3x3 basketbola komanda "Rīga" sasniedz ceturtdaļfinālu Pasaules tūres posmā

Jauns.lv/LETA

Latvijas 3x3 basketbolistu pārstāvētās "Rīga" un "Beijing" komandas sestdien Pasaules tūres posmā jeb "Masters" līmeņa turnīrā Ķīnā pārliecinoši sasniedza ceturtdaļfinālu.

"Rīga", kas turnīrā izsēta ar trešo numuru, pirmajā C apakšgrupas mačā ar 21:19 uzvarēja Kanādas komandu "Toronto" (11.). Edgars Krūmiņš un ķīnietis Vu Sjiņgrui guva katrs sešus punktus, Agnis Čavars pievienoja 5+5, bet serbs Miroslavs Pašajličs guva četrus punktus.

Otrajā spēlē Rīgas komanda ar 21:19 bija pārāka pār "Futian" (6.) no Ķīnas. Otrajā mačā Čavars ar septiņiem punktiem bija rezultatīvākais, pa pieciem punktiem guva Krūmiņš un Pašajličs, kamēr Vu izcēlās ar četriem punktiem.

C apakšgrupā "Rīga" ieņēma pirmo vietu un ceturtdaļfinālā spēkosies ar kādu no A apakšgrupas vienībām.

Savukārt "Beijing" (4.) D apakšgrupā pirmajā mačā ar 20:16 svinēja uzvaru pār Francijas komandu "Marseille" (12.). Kārlis Lasmanis uzvarētāju labā guva astoņus punktus, bet Nauris Miezis sakrāja piecus punktus un sešas bumbas zem groziem.

Otrajā mačā Pekinas vienība ar 21:11 pārspēja "Ulaanbaatar" (5.) no Mongolijas un nodrošināja pirmo vietu D apakšgrupā. Lasmanis ar deviņiem punktiem bija rezultatīvākais, kamēr Miezis sakrāja 5+5, abiem latviešiem gūstot vairāk kā pusi no komandas punktiem.

Ceturtdaļfināla mači paredzēti svētdien.

Atšķirībā no pagājušās sezonas šogad Lasmanis un Miezis pārstāv Ķīnas vienību "Beijing", kas par ceļazīmēm uz Pasaules tūres posmiem cīnās "Challenger" un "Quest" turnīros.